Xiaomi 13

Xiaomi chystá supertelefon: nabídne 200Mpx fotoaparát i snový procesor, snad nebude stát majlant

  • Xiaomi chystá žhavou novinku
  • Je to telefon s označením 12T Pro
  • Nabídne špičkové technologie

O společnosti Xiaomi se šíří všelijaké zvěsti. Již od loňského července se proslýchá, že chce na trh vyrukovat s telefonem, který bude mít fotoaparát s neuvěřitelným rozlišením 200 Mpx. Nyní to vypadá, že nakonec opravdu nešlo o bájného jednorožce, kterého nikdy nikdo neviděl, ale mnozí v něj přesto věří, a telefonu se snad brzy dočkáme v obchodech. Zdrojům z dodavatelského řetězce se totiž podařilo odněkud vyšťourat fotografii dosud nepředstaveného telefonu Xiaomi, který má zadní straně nápis „200MP“.


Nepřehlédněte: „Na tom videu jsi ty?“ Podvod šířící se Messengerem se může dostat i k vám. V ohrožení jsou statisíce Čechů


V hlavní roli 200 Mpx

Snímek zabírá část telefonu, kde se nachází modul fotoaparátu. Bystří z vás si jistě všimnou, že „batůžek“ vypadá stejně jako u modelu Redmi K50 Ultra – jedná se o zaoblený obdélník s dvojicí pomocných snímačů pod sebou a velkým primárním senzorem. Na fotce je zřetelně vidět nápis „200MP“ a zdroj, který se o snímek podělil s veřejností, tvrdí, že jde o zadní stranu chystaného Xiaomi 12T Pro. Už je vám to jasné?

Xiaomi celkem pravidelně vydává své produkty pod různými názvy podle toho, kde je nabízí. Redmi K50 Ultra byl již představen v Číně, takže celkem spolehlivě předpokládáme, že bude znovu přiveden k životu na celosvětový trh právě jako 12T Pro, avšak s lepším fotoaparátem; Redmi má „pouze“ 108Mpx foťák. Pokud se čínská společnost nerozhodne jinak, očekáváme také prémiový procesor Snapdragon 8+ Gen 1.

Xiaomi se před konkurencí vytáhne

Model Redmi K50 Ultra má modelové označení 22081212C, zatímco údajný Xiaomi 12T Pro má být označován jako 22081212UG. Rozdíl je tedy jen v posledních písmenech, což je označení pro trh, tedy C jako China a G jako Global.

Pokud budeme věřit výše uvedeným spekulacím, půjde teprve o druhý telefon na trhu se špičkovým senzorem Samsung ISOCELL HP1, který už několik týdnů používá konkurenční Motorola Moto X30 Pro.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares