Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 (Pro) se Snapdragonem 888 se odhalí už 28. prosince

  • Prvního telefonu se Snapdragonem 888 se dočkáme už brzy
  • S novým čipem v prosinci dorazí Xiaomi Mi 11 a Mi 11 Pro

Premiéra nových top smartphonů Xiaomi pro nadcházející rok je doslova na spadnutí. Právě jsme se díky příspěvku na plaformě weibo.com dozvěděli oficiální datum představení novinek Mi 11 a Mi 11 Pro.

Stane se tak v pondělí 28. prosince a už delší dobu je jisté, že výkon oběma telefonům propůjčí zbrusu nová a velmi výkonná čipová sada Snapdragon 888 od americké společnosti Qualcomm.

Premiéra série Mi 11
Premiéra série Mi 11 | foto: Weibo

Původní článek z 8.12 (14:00)

Premiéra nových vlajek od Xiaomi je na spadnutí. Modely Mi 11 a Mi 11 Pro sbírají totiž v posledních dnech poslední důležité certifikace, díky kterým už s předstihem víme například kapacitu baterií obou novinek.

Základní model Mi 11 by měl dostat akumulátor článku 4 780 mAh, kdežto vybavenější Mi 11 Pro duální 4 970mAh baterii. Díky rozdělení baterie do dvou částí bude možné docílit ultrarychlého dobíjení. Některé zdroje hovoří o adaptéru s výkonem až 100 W.

Jinak rendery jednoho čínského výrobce příslušenství prozrazují, že zadní strana Mi 11 nápadně připomíná iPhone. V případě tohoto smartphonu vzadu najdeme čtvercový fotomodul se dvěma velkými a jednou malou čočkou. Xiaomi Mi 11 Pro pak zaujme naležato umístěným fotomodulem, v němž najdeme tři kruhové a jednu čtvercovou čočku.

Původní článek z 4.12 (10:00)

Podle známého tipéra Ice Universe se ještě v tomto roce dočkáme představení prvního smartphonu s novým 5nm procesorem Snapdragon 888 od Qualcommu. Nový hardware bude nasazen v modelové řadě Xiaomi Mi 11 (Mi 11 a Mi 11 Pro), přičemž minimálně jeden ze smartphonů bude mít do stran zaoblený displej, který nebude narušovat žádný průstřel či výřez. Přesný termín premiéry Mi 11 zatím neznáme, protože se ale Vánoce kvapíkem blíží, možná se nových top modelů dočkáme už příští týden.

Původní článek z 1.12 (16:26)

  • Galaxy S21 nebude jediná lednová vlajková loď
  • Xiaomi chystá na leden top model Mi 11

Modelovou sérii Galaxy S21 uvidíme s velkou pravděpodobností oficiálně už v polovině ledna, což konkurenci v žádném případě nenechává chladnou. Nejlepší samsungy tak budou s největší pravděpodobností okamžitě následovat nové top modely od Xiaomi. Obě společnosti si od dřívějšího představení svých novinek slibují, že jim pomůže dohnat finanční ztráty z letošního roku, který decimuje nemoc Covid-19.

Detaily ohledně představení novinek od Xiaomi odhalil známý tipér Digital Chat Station na svém twitterovém profilu. Uvedl, že premiéra Mi 11 se uskuteční už příští měsíc. Konkrétní datum už ovšem neuvedl. Bohužel. Připomeňme, že tisková konference Samsungu má proběhnout 14. ledna. Termín premiéry konkurenčního Xiaomi tak jistě nebude daleko.

https://twitter.com/StationChat/status/1333233665275473923

O samotném Xiaomi Mi 11 máme zatím jen kusé informace. Spekuluje se o ultrarychlém 100W nabíjení, nasazení čipové sady Qualcomm Snapdragon 875, tedy toho nejlepšího mobilního hardwaru pro smartphony s operačním systémem Android, dále také o displeji s jemným rozlišením QHD a 120Hz obnovovací frekvencí nebo nadupaném foťáku, kdy primární snímač má disponovat rozlišením 50 Mpx, zatímco teleobjektiv se blýskne skromnějšími 12 Mpx.

Total
4
Shares