MIUI 13

Xiaomi chce udělat z tabletů počítač. Představí MIUI 13 Pad

  • Xiaomi chce nadstavbou MIUI 13 Pad své tablety přiblížit plně funkčnímu PC
  • Na keynote představí i telefon Xiaomi 12 a hodinky Watch S1

Na dnešní tiskové konferenci společnosti Xiaomi nebudou představeny jen chytré telefony Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro, ale také uživatelská nadstavba MIUI 13 (Pad) a špičkové chytré hodinky s názvem Watch S1. Upozornil na to server GSMArena.


Nepřehlédněte: Levná verze i monstrum se 120W nabíjením. Xiaomi 12 klepe na dvěře


Xiaomi chystá pořádnou nálož novinek

MIUI 13 bude promakanější než všechny dosud uvedené verze. S předstihem víme, že přinese widgety ve stylu operačního systému iOS, který známe z iPhonů, dále přepracované ovládání pomocí gest, hezčí animace, lepší správu oznámení (notifikací), ale i upravené Centrum ovládání a propracovanější displej Always-On. Prvními telefony s novým uživatelským prostředím budou top modely Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro.

Xiaomi 12
Chytrý telefon Xiaomi 12 | foto: Xiaomi

Přivítejte MIUI 13 Pad

Na konferenci Xiaomi se objeví i jedna nečekaná novinka – zbrusu nová nadstavba nazvaná MIUI 13 Pad. Ta svými vylepšenými funkcemi tablety přiblíží plně funkčnímu PC a přitom zachová jednoduchost mobilního prostředí. Jednou z velkých novinek má být propracovaný multitasking.

Chytré hodinky Xiaomi Watch S1
Chytré hodinky Xiaomi Watch S1 | foto: Xiaomi

Hodinky si vystačí bez telefonu

Co se hodinek týče, Xiaomi Watch S1 nabídnou kruhovou obrazovku a pro ovládání dvě kulatá tlačítka na pravé straně těla. Xiaomi na mikroblogu Weibo tvrdí, že jsou „vynikající v každé situaci“. A i když stoprocentně nevíme, co se za tímto marketingovým žargonem skrývá, tak nějak tušíme, že Watch S1 nabídnou eSIM a LTE konektivitu.

Total
8
Shares