Xiaomi Black Shark 4S

Xiaomi boří rekordy rychlosti nabíjení. Z 0 na 300 W to zvládne okamžitě a naplno za necelých 5 minut

  • Xiaomi má rekordně rychlé nabíjení
  • Za pouhých pět minut je hotovo

Xiaomi pokořilo nový rekord v rychlosti nabíjení. Jeho nová 300W nabíječka je schopná nabít kompatibilní telefon za pouhých pět minut. Informuje o tom server GSMArena.


Nepřehlédněte: Na Měsíc s mobilem v ruce? Nokia letos na jeho povrchu otestuje 4G internet, NASA očekává úžasné přenosové rychlosti


Soupeření mezi mobilními výrobci se odehrává nejen na poli hlavního fotoaparátu, ale důraz kladou i na rychlost nabíjení. Premiantem v oblasti nabíjení smartphonů je už několik let Xiaomi, což se potvrdilo v uplynulých hodinách, kdy čínská firma představila 300W technologii rychlého nabíjení.

Xiaomi utíká konkurenci

Firma Redmi, která pod Xiaomi patří, nejprve oznámila, že telefon dokáže nabít z 0 na 100 % za méně než pět minut, aby později vydala video, v němž se o technologii dozvídáme více podrobností.

Test provedlo Xiaomi na speciálně upraveném smartphonu Redmi Note 12 Discovery s 4100mAh baterií, kterou 300W HyperCharge adaptér nabije už za pět minut. Polovina kapacity baterie přitom s 300W nabíječkou je plná už za neuvěřitelné dvě minuty a jedenáct sekund.

300 W kabelem

Není však jasné, kdy se u smartphonů Redmi, respektive Xiaomi nebo POCO, podpory takto extrémního nabíjení dočkáme.

Aktuálně Xiaomi nabízí model Redmi Note 12 Discovery s podporou 210W nabíjení. Ostatní komerčně nabízené smartphony značky lze nabíjet výrazně pomaleji.

Samotný nabíjecí adaptér je vybaven technologií Double GaN a má „více než 50 bezpečnostních ochran“, ale stále si zachovává malé rozměry, tvrdí Xiaomi.

Mimochodem, nabíječka dosáhne výkonu 290 W asi jen na tři sekundy, než se vrátí k méně výkonnému (ale stále působivému) nabíjení – 300 W je teoretické maximum.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Xiaomi, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares