Xiaomi Black Shark 4S

Xiaomi chystá herní revoluci. Black Shark 5 bude naprostá bestie

  • Xiaomi chystá další novinky
  • Tentokrát jde o herní telefony
  • Na co láká Xiaomi Black Shark 5?

Včera jsme vás malinko namlsali celkem 12 novými telefony, které má populární čínská značka aktuálně v plánu. A dost možná, že stojí za to mít v merku i další dva. Jak totiž avizuje Gizmochina, rýsuje se představení v rámci herního brandu Black Shark. Z dostupných informací a několika nezávislých zdrojů to vypadá, že co nevidět bude pořádně horko.

Xiaomi Black Shark 5

Číňan totiž chystá nabušené bestie Xiaomi Black Shark 5 a Black Shark 5 Pro. Aby toho nebylo málo, na internet pověsil i první fešnou upoutávku. Je jasné, že obě novinky cílí zejména na náruživé pařany, kdy se počítá doslova každá milisekunda; ať už jde o odezvu, rychlost nebo takřka bezprecedentní herní a grafický výkon. Takže, otázka zní: co náš čeká a nejspíš nemine?


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 Ultra zesměšní Apple, Samsung i Huawei. Fotomobil roku, hlásí firma do světa


Xiaomi Black Shark 5 (Pro)
Black Shark 5 (Zdroj: Xiaomi, oficiální teaser)

Pár rozdílů se samozřejmě najde, i když na první pohled nejde o nic zásadního. Oba mobily požene vlajkový křemík. V prvním případě loňský procesor Snapdragon 888+, ve druhé aktuální Snapdragon 8 Gen 1. Základní model bude osazen 120Hz Full HD+ 6,8 AMOLED displejem, model Pro s Quad HD+ obrazovkou nabídne ještě vyšší 144Hz kmitočet. A nebude chybět 720Hz odezva na dotyk.

Rychlost s vůní benzínu

Čipset doplní minimálně 12 GB RAM spolu s 256 GB rychlé vnitřní paměti (UFS 3.1). Zatímco Xiaomi Black Shark 5 si bude muset vystačit s baterií o kapacitě 4 600 mAh, vybavenější bráška se blýskne 5 000 mAh. V obou případech by neměla chybět podpora raketového 120W nabíjení.

Z další výbavy se sluší zmínit pokročilé chlazení, trojice fotoaparátů (64 + 12 + 5 Mpx), nejnovější Android 12 nebo herní nadstavba Joy UI 13, která bude oproti minulosti zase o kousek promakanější. Premiéra se očekává v nejbližších týdnech.

Zdroj náhledové fotografie: Black Shark 4s (ilustrační), tisková zpráva Xiaomi

Total
9
Shares