Xiaomi wireless charging

Xiaomi ukázalo bezdrátový nabíjecí stůl! Nabije až 19 telefonů zároveň

  • Bezdrátové nabíjení je in
  • Je pohodlné a relativně rychlé
  • Xiaomi představilo svoji budoucí vizi

Bezdrátové nabíjení jev současnosti velmi v kurzu. Navíc je i nepoměrně rychlejší, než jak tomu bylo před pěti nebo téměř deseti lety. Co na tom, že ve srovnání s klasickým konvenčním řešením není tak efektivní (tuším 60 % oproti drátovému).

Nabíjíš, nabíjím

Je pohodlné. Vezmete telefon, položíte na podložku a nabíjíte. Na trhu existuje celá paleta podobných produktů lišících se designem, rychlostí nebo cenou.

Drtivá většina z nich nemá problém dobít cokoliv, co splňuje standard qi, některé jsou však “princezny” a jsou záměrně nastaveny tak, že konkurenčnímu telefonu doplní energii výrazně pomaleji nebo vůbec. Každopádně, je z čeho vybírat.


Nepřehlédněte: Ale, ale, ale! Apple vytáhl hlavu z písku, iPhone s USB-C nejspíš už příští rok


Xiaomi charging desk
Zdroj: Xiaomi, Weibo

Tu a tam se některá ze známějších i provinčních značek blýskne nějakou specialitou, a tentokrát se pokouší zapůsobit čínské Xiaomi. Zapomeňte však na nabíječku, jež zvládne jedno, dvě nebo tři zařízení. Tenhle prototyp pojme až 19 telefonů.

Xiaomi se toho nebojí

Xiaomi postavilo speciální stůl, který dobíjí 20 watty. Touto rychlostí zvládne zároveň nabít tři mobily, jak informuje server Xiaomiui. Při větším počtu však výkon rapidně klesá. Přesné číslo web neuvádí, ale tuším, že je to nějakých 5 W.

Podle Xiaomi můžete na stole nabíjet cokoli, od telefonů přes tablety, sluchátka nebo dokonce chytré zubní kartáčky apod. V toto chvíli je však nejasné, jestli se novinka dostane i do prodeje, a to platí i pro cenu.

Zdroj náhledové fotografie: Lasse Jensen, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares