Xiaomi Amazfit GTR3 Pro

Xiaomi Amazfit GTR 3 a GTR 3 Pro: skvělý displej, cena i výdrž

  • Amazfit, podznačka Xiaomi, představil nové hodinky
  • Amazfit GTR 3 a GTR 3 mezigeneračně povyskočily
  • Nabízí lepší displej, dlouhou výdrž s cenou pod 4 000 Kč

Xiaomi se letos na podzim utrhlo z řetězu. Po sérii několika nových mobilních telefonů zařadilo po menší pauze do svého repertoáru i chytré hodinky. Jeho subbrand totiž představil nové smartwatch Amazfit GTR 3 a GTR 3 Pro, které lákají na lepší displej, velmi dlouhou výdrž a rozumně nastavenou cenu.

Amazfit GTR 3 Pro

Fádní design? Ale kdepak! Obě novinky jsou letos „hodinkovější“ a na pohled rozhodně prémiovější. Amazfit GT3 Pro mají navíc hliníkové tělo a jsou neuvěřitelně lehoučké. S váhou pouhých 32 gramů se na zápěstí rozhodně nepronesou. A efektně vypadá i jemný 1,45″ displej s rozlišením 480 × 480 pixelů chráněný sklíčkem s 2,5D zakřivením.

Xiaomi Amazfit GTR3 Pro
Nespočet ciferníků a pokročilé funkce | foto: Amazfit

K dispozici je nejen přes 150 nejrůznějších ciferníků, ale také několik řemínků. Na těle hodinek se nachází otočná korunka plus další tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku (lze přiřadit i další funkce), nechybí Always On Display, dedikované aplikace pro monitorování každodenních aktivit a nově také operační systém Zepp OS.


Nepřehlédněte: Xiaomi 11 Lite 5G NE jde do prodeje s náramkem Mi Smart Band 6 zdarma


Skvělý design, pokročilé funkce

Aplikace třetích stran? Žádný problém. Kompatibilita? Amazfit GTR3 Pro „si tykají“ s Google Fit i Apple Health a je jen otázkou času, kdy přibydou další populární appky, např. Strava apod.

Mají GPS, změří vám okysličení krve stejně jako frekvenci vašeho dechu. Nový biometrický snímač Biotracker 3.0 navíc monitoruje srdeční tep i v bazénu.

Xiaomi Amazfit GTR 3 Pro
Nesmí chybět stylový design | foto: Amazfit

Česká cena a dostupnost

Baterie? Akumulátor s kapacitou 471 mAh se nabije za necelé dvě hodiny a slibuje až 30denní výdrž ve stand-by režimu nebo 6 dní při velmi aktivním využití. Smartwatch jsou v rámci předprodeje dostupné i na českém trhu za maloobchodní cenu 4 990 Kč. Ostrý start zahájí, co nevidět.

Amazfit GTR 3

Cenově dostupnější, nikoliv vizuálně horší: to jsou nové Amazfit GTR 3. A jak už jistě uhodnete, představují odlehčenou variantu vybavenějšího sourozence. Displej se smrskl na 1,39palce, ale stále nabízí perfektní rozlišení 454 × 454 pixelů. A stejně jako u verze Pro ani zde nechybí populární AOD a až 100 ciferníků.

Česká cena a dostupnost

Další rozdíl? Vlastně ještě jeden nebo dva: a) jsou těžší, váha se zastavila na 49 gramech, b) v extrémně úsporném režimu vydrží neskutečných 40 dnů. Předobjednávky na Amazfit GTR 3 startují už teď, oficiálně jdou do prodeje 22. října. Cena? Výrobce si smartwatch cení na 3 890 korun.

Total
1
Shares