Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 14 se představí již tento měsíc. Dorazí i špičkový vyzyvatel iPhonu a Galaxy S24

  • Xiaomi 14 zažije 25. února evropskou premiéru
  • S oznámením se počítá i pro model Xiaomi 14 Ultra

Xiaomi konečně prolomilo zeď mlčení a oznámilo, že řada Xiaomi 14 dorazí do Evropy již v únoru. Stane se tak při příležitosti veletrhu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně, který se koná na konci měsíce.


Nepřehlédněte: Xiaomi Redmi Note 13 přichází do Česka. Všechny telefony mají AMOLED, ten nejlepší pak 200Mpx foťák


Xiaomi 14 míří do Evropy

Čínská společnost právě médiím rozeslala oficiální pozvánku s informací, že Xiaomi 14 se světu představí 25. února. Premiéru na evropských trzích tak zažije zcela jistě Xiaomi 14, což je základní model celé vlajkové řady. S otazníkem zůstává premiéra modelu Xiaomi 14 Pro, o němž bylo v minulosti oficiálně uváděno, že se mimo Čínu nepodívá.

Premiéru pak zažije také HyperOS, který sice již můžete stáhnout na některých telefonech, nicméně teprve nyní bude plně uveden s vlajkovou sérií. Jde o nový operační systém společnosti Xiaomi, navazující na MIUI.

Nakonec se nejspíš dočkáme i modelu Xiaomi 14 Ultra, který v Barceloně zažije světovou premiéru. Zatím nebyl tento nabušený telefon představený ani v Číně, ani jinde ve světě.

Ultra dorazí také

Xiaomi 14 Ultra má dostat velký 6,7palcový displej typu AMOLED se 120Hz obnovovací frekvencí a vysokým rozlišením 1440 × 3200 pixelů. Dále se počítá s trojicí fotoaparátů (200, 50 a 50 Mpx), 32Mpx selfie kamerkou, čipovou sadou Snapdragon 8 Gen 3 a velkou 5000mAh baterií s rychlým 120W nabíjením.

O cenách je zatím předběžné rozmlouvat. Nicméně základní model se již od podzimu prodává v Číně, kde vyjde na 3 999 čínských jüanů, což činí zhruba 15 500 korun včetně DPH. Cena v Česku bude však nejspíš kolem 20 tisíc korun.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Xiaomi, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares