Xiaomi 12T Pro

Xiaomi 14 letos dorazí nečekaně dřív. Čínského prodejce trápí klesající prodeje telefonů

  • Čínské Xiaomi chystá překvapení
  • Prémiové telefony letos uvede o měsíc dřív

Zbytečně široká nabídka, slabý marketing a ztráta lesku v prémiovém segmentu, kde kralují Samsung s řadou Galaxy a Apple se svými iPhony, mají za následek to, že Xiaomi prodejně padá. Není žádné tajemství, že se čínské firmě delší dobu nedaří, za což mimo jiné může i mizerná softwarová podpora. Taková je skutečnost. Získá Xiaomi zákazníky znovu na svou stranu?


Nepřehlédněte: Čína trhla rekord. Gigantickou větrnou turbínu na moři postavila jen za 30 hodin


Xiaomi 14 už v listopadu?

Nikdo nepochybuje o tom, že se o to asijská společnost pokusí. Otázka ovšem je, zda v nabité konkurenci uspěje. Na čínských serverech se nyní objevila zajímavá informace, podle které výrobce urychlí uvedení prémiové řady Xiaomi 14.

To samé tvrdí i známý whistleblower Digital Chat Station, který na mikroblogu Weibo píše, že Xiaomi premiéru z obvyklého prosince přesune na začátek listopadu. Podle insidera se řada 14 téměř jistě objeví v prodeji před 11. listopadem, kdy startuje populární prodejní akce Singles’ Day.

Chytré telefony Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 13 vyšly 14. prosince. Podle čínských médií je nízká popularita řady 13 tím hlavním důvodem, proč Xiaomi uspíší premiéru nástupnické série.

Dřívější představení nových smartphonů však může mít také co dočinění s uvedením procesoru Snapdragon 8 Gen 3, které je naplánováno na 24. října. Mnozí věří, že nový hardware jako první vyzkouší právě čínské Xiaomi.

telefon
Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

Výbava je zahalena tajemstvím

Pokud jde o specifikace, mnoho toho zatím nevíme. Šušká se o tom, že Xiaomi 14 oproti předchůdci nabídne větší snímač hlavního fotoaparátu – výrobce má vsadit na velikost 1/1,28“ a rozlišení 50 Mpx.

Ve výbavě telefonu se možná objeví (a nebo možná ne) také baterie o kapacitě 4 860 mAh s podporou 90W kabelového a 50W bezdrátového nabíjení.

Lépe vybavený model Xiaomi 14 Pro může nabídnout 5 000mAh baterii s podporou 120W kabelového a 50W bezdrátového nabíjení. Více toho o chystaných telefonech na internet zatím neuniklo.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GSMArena, Playfuldroid

Total
0
Shares