Xiaomi Book

Xiaomi s novou vlajkovou řadou představí i špičkový ultrabook. Design à la Apple?

  • Xiaomi představí novou řadu telefonů
  • Spolu s Xiaomi 12S odhalí i ultrabook
  • Nabídne 4K displej i design à la Apple

Populární čínský brand už za pouhé čtyři dny představí zbrusu novou modelovou řadu Xiaomi 12S. No, novou… Ne tak docela. Spíše půjde o půlgenerační upgrade stávající vlajkové série, tentokrát však pod hlavičkou značky Leica.

Xiaomi 12X
ilustrační, zdroj: Xiaomi (tisková zpráva)

Dočkat bychom se měli tří telefonů, které se budou lišit velikostí i výbavou. Z této trojice asi nejvíce zájmu budí Xiaomi 12S Ultra. Ten by měl být až po pomyslný strop napěchovaný technologiemi a vynikajícím fotoaparátem.

Podobně jako konkurenční Vivo X80 Pro nabídne keramické tělo, hliník v kombinaci s veganskou kůží nebo sklemQHD+ LTPO 3.0 OLED displej s úhlopříčkou 6,7 palce, 120Hz obnovovací frekvencí, vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen 1 atd.

Ultrabook se 4K displejem

Event by měl být velkolepý, doufejme, že ty smartphony budou opravdu stát za to. A spolu s nimi by se měl objevit i nový ultrabook. Server NotebookCheck uvádí, by mohlo jít o „inspiraci“ (rozuměj kopii) Applem, a to platí i pro rozmístění portů.


Nepřehlédněte: Ufologové mají jasno: Na Měsíci havarovali mimozemšťané. Má to dokazovat fotka NASA!


Xiaomi Book
Zdroj: Xiaomi

Book Pro 2022 s největší pravděpodobností poběží na poslední generaci procesorů Intel spolu s 16 GB (příp. 32 GB) RAM a 512GB SSD. Hlavní devízou má být špičkový 4K displej, perfektní konektivita/výbava (Wi-Fi 6, USB-C, 3,5mm jack, mikrofon, kvalitní reproduktory) a prý i velmi lákavá cena.

Závěrem jen připomenu, že telefony Xiaomi 12S stejně jako notebook budou mít světovou premiéru už 4. července. A jsme zvláště zvědaví na nedávné spojení s Leicou.

Zdroj  náhledové fotografie: Xiaomi, oficiální promo

 

Total
0
Shares