Xiaomi 11T Pro

Xiaomi 11T Pro fotí podobně jako starý Huawei P30 Pro, ukázal test DxOMark

  • Testem organizace DxOMark prošla žhavá novinka od Xiaomi
  • A výsledek je vcelku příjemným překvapením
  • Fotoaparát má uživatelům co nabídnout

Nový špičkový smartphone Xiaomi 11T Pro prošel testem fotomobilů prestižní organizace DxOMark. A dle očekávání si z něj odnesl velmi dobré hodnocení. I když nepatří na absolutní špičku, k té širší se rozhodně ano, což ostatně už dříve dokázala i naše recenze.


Nepřehlédněte: Xiaomi 11T Pro RECENZE: extrémní 120W nabíjení a ohromný fotoaparát


Výbavu má hodně na úrovni

Xiaomi 11T Pro 1T Pro míří i přes nižší pořizovací cenu mezi samotnou špičku trhu. Pohání ho nejmodernější procesor od Qualcommu, konkrétně model Snapdragon 888. Samozřejmostí je pak podpora sítí 5G, ale vůbec největším hitem ve výbavě je podpora 120W dobíjení baterie a monstrózní 108Mpx fotoaparát.

Že je primární foťák velmi schopný, ukázaly jak naše první testy, tak i různé mezinárodní recenze. Na ty vůbec nejlepší fotomobily na trhu Xiaomi 11T Pro ale přece jen trochu ztrácí.

Huawei Y5p
Xiaomi 11T Pro v testu organizace DxOMark | foto: DxOMark

Fotí podobně jako Galaxy Note20 Ultra

V testu DxOMark telefon získal celkové skóre 117 bodů. To není úplně špatný výsledek, ale špičkové mobily konkurence jsou na tom daleko lépe. Třeba iPhone 13 Pro Max si připsal výsledek 137 bodů a Huawei P50 Pro 144 bodů. Ovšem např. loňský špičkový Samsung Galaxy Note20 Ultra má v hodnocení 120 bodů stejně jako stájový Xiaomi Mi 11 a Huawei P30 Pro 116 bodů, a to rozhodně nejsou žádná ořezávátka. Naopak!

Když se podíváme na detailní skóre Xiaomi 11T Pro, ukazuje se, že za fotografie telefon získal 125 bodů, což není špatné. Redaktoři ho pochválili za příkladnou expozici, přesné ostření i vysokou úroveň detailů. Celkový výsledek významně sráží výkon v oblasti zoomu, tedy přiblížení. Za tuto disciplínu 11T Pro získal jen 39 bodů. Jiné to je u u skóre za natáčení videa, zde je 110 bodů výborným výsledkem.

Total
0
Shares