Windy.com představuje plynulou animaci satelitu. Vypadá nádherně

  • Windy.com zobrazuje plynulé animace
  • Tlačítko Play se nachází podél spodního okraje prohlížeče
  • V červnu platforma zaznamenala 10 000 000 unikátních uživatelů za jeden den

Předpověď počasí Windy.com představila inovativní zlepšení své satelitní mapy, kterým je plynulá animace satelitních snímků. Nyní je možné pozorovat animaci satelitní mapy bez jakéhokoliv přerušení, což vypadá velmi poutavě a navíc to uživatelům přináší i lepší představu o tom, jaké ve světě panuje počasí.

Plynulá animace je dostupná pouze pro desktopové verzi www.windy.com, na mobilních zařízeních zůstává satelit bez plynulé animace, což je docela škoda. Snímky jsou dostupné v intervalech 5 až 10 minut v závislosti na lokaci. Satelitní kompozit pak lze shlédnout za posledních 12 hodin. Tlačítko Play se nachází podél spodního okraje prohlížeče, kde ho nelze přehlédnout.

Satelitní snímky jako na dlani

Plynulou animaci satelitní mapy bez jakéhokoliv přerušení je možné díky konceptu dopočítávání chybějících snímků, který zajišťuje detailnější a ostřejší pohyb mraků s plynulým přechodem mezi snímky. Windy získává satelitní smínky od organizací EUMETSAT, NOAA a JMA.

https://www.facebook.com/windyforecast/videos/262394371791163/

„V posledních letech zažíváme podstatný nárůst intenzity extrémních klimatických  událostí, jako jsou hurikány a cyklóny dosahující kategorie 4 až 5, způsobující záplavy, škody na majetku a ohrožení na životě pro miliony lidí na celém světě. Ve Windy veříme, že optimalizovaný satelit bude představovat užitečný nástroj k monitorování aktuálních hurikánů a cyklónů kdekoliv na zeměkouli, a to jak pro profesionály a média, tak pro širokou veřejnost,“ uvedli tvůrci.

Současnost

Návštěvnost Windy.com se každým rokem ztrojnásobuje, na začátku letošního června zaznamenala služba 10 000 000 unikátních uživatelů za jeden den na všech platformách dohromady. Windy je česká aplikace, jejíž vznik se datuje do roku 2014. Původně  vznikla za účelem předpovědi počasí pro sportovce z řad kiterů, surfařů a dalších sportovců s oblibou v extrémních sportech, založených na povětrnostních podmínkách.

V průběhu let se nicméně stala důvěryhodným zdrojem nejen pro sportovce, nýbrž všechny, kteří potřebují přesná a detailní data o počasí, jako jsou piloti, námořníci, krizové štáby či světová média, která často využívají Windy k vizualizaci aktuálních událostí, spojených s počasím.

zdroj: Windy

Total
36
Shares