Malware

Windows kosí zákeřný malware. Hloupost uživatelů nezná mezí

  • Ve Windows se objevil malware
  • Souvisí s aktivací OS
  • Jde o další zákeřný BitRAT

Viděli jste někdy (mou oblíbenou) O statečném kováři? V ní rachitický hlavní hrdina s koňskou silou ohýbá kopí zbrojnošů, jako by byla z gumy se slovy „a nedají si říct a nedají…“. A proč začínám zrovna takto? Protože tahle věta se hodí na všechny ty blázny, kteří se pokoutně snaží stáhnout nějaký program a pak ho s pomocí dalšího zkouší legalizovat.

BitRAT malware

Bezpečnostní experti z ASEC odhalili další malware. Jde o BitRAT maskovaný za validátor aktivačního klíče pro Windows 10. Škodlivá aplikace pochází s největší pravděpodobností ze Severní Koreji a sluší se dodat, že nikomu žádnou pirátskou verzi systému nezlegalizuje.


Nepřehlédněte: Na tohle Xiaomi budou Češi stát fronty. Co výbava, ale hlavně ta cena!


Malware
Zdroj: Ed Hardie, Unsplash

A tím se vracím obloukem na pohádkový začátek. Cokoliv, co je k dispozici na internetu a má nálepku „velmi spolehlivé“, tak vězte, že spolehlivé opravdu není. Proto je v titulku spojení hloupost uživatelů.

Jde totiž o to, že když si takoví aktivátor stáhnou (samozřejmě, že zazipovaný), rozbalí ho a spustí, tak pouze vypadá, že něco zaktivuje. Souběžně s tím se totiž na pozadí spustí skript, který na pozadí stahuje BitRAT rovnou do počítače. Po instalaci si pak útočník se zařízením může dělat de facto, co chce.

Zdroj náhledové fotografie: Ed Hardie, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares