Windows 11

Windows 11 spustíte nejen na PC, ale i na tabletu Xiaomi Pad 5

  • Šikovný nadšenec spustil Windows 11 na tabletu Xiaomi Pad 5
  • Operační systém na 2K displeji funguje bez sebemenších problémů

Xiaomi Pad 5 je všestranný tablet s Androidem, který nepřestává překvapovat. Nejenže má parádní výbavu a sympatickou cenu, ale dokonce se na něm nyní podařilo rozjet i plnohodnotný operační systém Windows 11. Upozornil na to server Realmicentral.com.


Nepřehlédněte: Windows 11 se podařilo rozjet na OnePlus 6T


Ambiciózní čínský brand Xiaomi je v poslední době k nezastavení. V prodejích dotahuje na Samsung a nedávno rozšířil své portfolio o dvojici smartphonů Xiaomi 11T a 11T Pro a také nový Xiaomi Pad 5. Ten se krátce po premiéře stal nedostatkovým zbožím nejen v Česku, ale i v zahraničí. A není se čemu divit, je totiž skvělý.

Nadšenec na tabletu Xiaomi rozjel Windows 11

Potenciál Xiaomi Padu 5 nově potvrdil pokus/test uživatele s přezdívkou @Sunflower2333, kterému se na tabletu podařilo spustit operační systém Windows 11. Pad 5 se tak stal dalším zařízením, který rozběhal „wokna“ v jedenácté generaci.

Připomeňme, že stejný skalp už si dříve připsala Lumia 950 XL, která v minulosti rozjela i počítačovou hru Doom, fotografický program Photoshop nebo software AutoCAD. Letos v srpnu se Windows 11 podařilo zprovoznit také na smartphonu OnePlus 6T a minipočítači Raspberry Pi 4.

Xiaomi Pad 5 spustí Windows 11
Xiaomi Pad 5 spustí Windows 11 | foto: Weibo

Nepřehlédněte: Xiaomi Pad 5 RECENZE: skvělý tablet s Androidem


Xiaomi Pad 5 zapůsobí

Připomeňme si ve zkratce výbavu Padu 5. V jeho případě Xiaomi vsadilo na výkonný procesor Snapdragon 860 vyráběný 7nm technologickým procesem. Pro data je přichystáno 128GB úložiště bez podpory paměťovek, které doplňuje 6 GB operační paměti.

Na přední straně Padu 5 najdeme displej s úhlopříčkou 11 palců, přičemž vysoké rozlišení 2 250 × 1 600 pixelů představuje jemnost zobrazení 274 pixelů na palec. Jedná se o IPS panel s maximálním jasem 500 nitů, kontrastem 1500:1 a obnovovací frekvencí 120 Hz. Technická specifikace se zmiňuje i o podpoře Dolby Vision, DCI-P3 a HDR10.

Doporučená česká cena Xiaomi Padu 5 je stanovena na 10 990 Kč.

Total
3
Shares