WhatsApp

WhatsApp vylepšuje soukromí! Dostává neproniknutelnou ochranu pro nejdůvěrnější konverzace

  • WhatsApp dostává vylepšené zabezpečení
  • Zvolené chaty ochráníte pomocí hesla
  • Přístup funguje i na otisk prstu

Kecálek WhatsApp je tak populární, že ho najdete prakticky na všech telefonech. Nyní do aplikace míří nová funkce, díky které už se nebudete muset bát, že někdo odhalí vaše nejtajnější diskuze nebo obchodní rozhovory.


Nepřehlédněte: Ve Švédsku postaví silnici, která nabije elektromobily během jízdy. V Česku na tohle můžeme zapomenout


Do WhatsAppu přichází další vrstva zabezpečení

Zabezpečení chatů má WhatsApp na slušné úrovni, hackeři by se k vaší komunikaci neměli dostat díky šifrované komunikaci. Aplikace zakóduje všechny jedničky a nuly co posílá po internetu, a tak jsou vaše diskuze v bezpečí.

Ale co v případě, když kamarádům třeba ukazujete, jak pěkně váš telefon fotí a na obrazovce se najednou objeví diskuze, za kterou byste se nejradši propadli hanbou? Právě tohle řeší nová funkce Uzamčení chatu, která do aplikace přináší další úroveň zabezpečení.

Když nějaký chat uzamknete, daná konverzace se z doručených zpráv přesune do samostatné složky. Do této složky se dostanete pouze po zadání hesla zařízení nebo pomocí biometrických údajů, jako je otisk prstu nebo sken obličeje. Obsah daného chatu se automaticky skryje rovněž v oznámeních.

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Jak funkce Uzamčení chatu funguje?

Chat můžete zamknout tak, že klepnete na název soukromého nebo skupinového chatu a vyberete možnost Zamknout. Tyto chaty si pak zobrazíte tak, že doručené zprávy potáhnete dolů a zadáte heslo telefonu nebo použijete biometrický údaj.

V následujících měsících vývojáři k funkci Uzamčení chatu přidají další možnosti, včetně možnosti uzamčení na doplňkových zařízeních a vytvoření vlastního hesla pro chaty, abychom pro přístup ke konverzacím nemuseli používat stejné heslo jako pro telefon.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: WhatsApp

Total
0
Shares