WhatsApp

WhatsApp: Všichni uživatelé by měli zvážit zapnutí geniální funkce mizející zprávy

  • Mnoho uživatelů stál neumí využívat WhatsApp naplno
  • Netuší, že mohou posílat tzv. mizející zprávy
  • Jde o zprávy, které se samy po uplynutí určité doby smažou

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp, za kterou stojí provozovatel sociální sítě Facebook, je s každou aktualizaci na funkce bohatší. Před nedávnem dostala hned několik vylepšení, která se týkala chatů a také mizejících zpráv, které jsou nyní lepší než kdy dřív.


Nepřehlédněte: Nový podvod na Facebooku se šíří jako lavina: Stačí se přihlásit a přijdete o profil. Jak nenaletět?


WhatsApp je nejoblíbenější kecálek

Zvykli jsme si, že všechno, co napíšeme, se někam digitálně ukládá, aniž bychom o tom příliš přemýšleli. Je to, jako by nás sledoval všudypřítomný zapisovač, který vytváří trvalý záznam všeho, co sdělujeme. Rozhodnutí o tom, jak dlouho se má odeslaná zpráva zobrazovat, by proto mělo být na nás.

Možná jste to nevěděli, ale ve WhatsApp můžete zapnout mizející zprávy jako výchozí nastavení pro všechny nové chaty. Pokud tuto možnost zapnete, bude každý nový chat s dalším uživatelem, bez ohledu na to, kdo z vás obou jej zahájil, nastaven na zmizení za zvolenou dobu.

Pro mizející zprávy jsou k dispozici následující časové intervaly: 24 hodin, 7 dní nebo 90 dní. Důležité je toto: aktuální nastavení platí v konkrétním chatu pouze pro nové zprávy. Nemá vliv na zprávy, které vám v konverzaci již byly doručeny nebo které jste odeslali předtím, než bylo automatické odstraňování zapnuto.

„Rozhodnutí, jak dlouho se zpráva zobrazuje, by mělo být ve vašich rukou,” uvedli vývojáři WhatsApp. „Zvykli jsme si zachovávat digitální kopii téměř všeho, co kdy napíšeme, aniž bychom o tom přemýšleli. Chaty se staly ekvivalentem poznámkového aparátu, který nás sleduje a vytváří trvalý záznam všeho, co jsme komu napsali.“

Jak tedy automatické odstraňování zpráv zapnout?

iPhone a Android: Přejděte do Nastavení aplikace WhatsApp => klepněte na Účet => Soukromí => Výchozí časový interval a zvolte požadovanou dobu, které je vám nejbližší.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay

Total
0
Shares