WhatsApp

WhatsApp už počítá s tím, že byste měnili iPhone za Android. Nově převede historii chatů včetně fotek a hlasovek

  • Mark Zuckerberg oznámil funkci, díky které už nepřijdete o konverzace
  • WhatsApp nově umožňuje přenášet historii chatů z Androidu na iPhone

Tak jsme se konečně dočkali a je to velké! Oblíbená aplikace WhatsApp dostává funkci, na kterou jsme čekali celou věčnost: nově umožňuje přenášet historii konverzací z telefonů s Androidem do iPhonů.


Nepřehlédněte: Nadupané koloběžky KAABO s dojezdem i 180 km brutálně zlevnily, ceny spadly až o 10 000 Kč


Přejít z Androidu na iPhone už nebolí

Provozovatelem WhatsAppu je společnost Meta. A byl to právě Mark Zuckerberg, kdo na svém Facebooku oznámil, že aplikace dostává možnost přenášet konverzace mezi dvěma nejoblíbenějšími mobilními systémy.

„Na WhatsApp přidáváme možnost bezpečně kopírovat historii chatů, fotky, videa a hlasové zprávy mezi Androidem a iPhonem při zachování end-to-end šifrování. Toto je uživateli nejvíce žádaná funkce. Vloni jsme zavedli možnost přenášet konverzace z iPhonu na Android a nyní přidáváme tuto možnost v pořadí z Androidu na iPhone,“ uvedl šéf Facebooku na svém profilu.

WhatsApp umožňuje bezplatně odesílat a přijímat zprávy, obrázky, fotografie, ale také videa, zvukové soubory, a dokonce i sdílet polohu, napříč platformami. Jediné, co potřebujete, je připojení k internetu. Historie, kterou si během let používání služby uživatelé vytvoří, je přitom nesmírně cenná.

Obvykle totiž obsahuje různé konverzace, o které nechtějí přijít a další cenné věci, s nimiž se pochopitelně také nechtějí rozloučit: třeba obrázky nebo zvukové soubory. Pokud se však rozhodli přejít z Androidu na iPhone, vše ztratili. A to byla velká nepříjemnost. Teď tomu naštěstí odzvonilo.

Jaký je postup?

K samotným přenosům konverzací a zaslaných souborů je potřeba přímé propojení telefonů pomocí aplikace Move to iOS. Posléze už stačí jen vybrat, jaká data chcete přenést a vše potvrdit kliknutím na tlačítko.

Funkce je už dnes dostupná pro všechny uživatele Androidu, kteří používají beta verzi aplikace WhatsApp. Ve finálním vydání pro širokou veřejnost se možnost přenášet data z WhatsAppu objeví v nadcházejících dnech.

Jak se připojit k WhatsApp beta

  1. Chcete-li si stáhnout beta verzi WhatsApp do svého telefonu, musíte navštívit obchod Google Play a vyhledat WhatsApp.
  2. Teď posuňte stránku dolů, dokud neuvidíte „Staňte se beta testerem“.
  3. Klepněte na tlačítko „Připojuji se“ a poté potvrďte kliknutím na „Připojit se“.
  4. Nyní už stačí jen počkat na aktualizaci aplikace.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay

Total
0
Shares