WhatsApp

WhatsApp trápí chyba, která zbytečně zabírá paměť telefonu. Zbavíte se jí jednoduše

  • Nepříjemná chyba ve WhatsAppu?
  • Jednu teď vývojáři opravili
  • Nezapomeňte aplikaci aktualizovat

Nejpoužívanější chatovací aplikaci na světě trápí nepříjemná chyba, která zbytečně ukrajuje z datového plánu. Lidem, kteří mají nastavené automatické ukládání fotek a videí odeslaných prostřednictvím WhatsAppu, se vše nově ukládá dvakrát, což znamená nejen vyšší spotřebu dat, ale i úbytek paměti v telefonu.


Nepřehlédněte: Vroucí povrch obří hvězdy Betelgeuze vytváří nezvyklou optickou iluzi


WhatsApp trápí chyba

Zdá se, že problém se týká výhradně iPhonů, protože diskuzní fóra zaměřená právě na chytré telefony společnosti Apple se v posledních dnech začala množit komentáři rozzlobených uživatelů.

„Na mém iPhonu je aplikace WhatsApp nastavena tak, aby automaticky ukládala přijaté fotografie do složky WhatsApp. Vše fungovalo bez problémů, ale před pár dny se fotografie začaly ukládat dvakrát. To znamená, že když nyní obdržím jednu fotografii prostřednictvím aplikace WhatsApp, je uložena jak ve složce WhatsApp, tak i v kořenové složce aplikace Fotky,“ stěžuje si uživatelka s přezdívkou Ursula274.

Připomeňme, že složka WhatsApp se automaticky vytvoří po přijetí první fotografie nebo videa (za předpokladu, že člověk povolí automatické ukládání).

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Aplikaci ihned aktualizujte

Společnost Meta, která vlastní platformu WhatsApp, potvrdila, že v její chatovací aplikaci skutečně došlo k problému, který byl mezitím odstraněn. Nedlouho poté mluvčí služby WhatsApp lidem poradil, aby co nejdříve aktualizovali oficiální aplikaci.

„Jsme si vědomi toho, že malý počet uživatelů iPhonu má problémy při přijímání fotografií, které se do jejich telefonů ukládají dvakrát,“ přiznal zástupce populárního „kecálka“.

Chcete-li zkontrolovat, zda máte nainstalovanou nejnovější verzi aplikace WhatsApp, jednoduše přejděte do App Storu. Poté klepněte na profil svého účtu v pravém horním rohu (kulatý avatar), sjeďte dolů na seznam aplikací a zvolte volbu Aktualizovat vše.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares