WhatsApp nově podporuje videohovory na počítači

WhatsApp přináší (video)hovory i na monitory počítačů

  • Videohovory přes WhatsApp se konečně dostávají také na počítače
  • Přenos dat je koncově šifrován, nehrozí tak zneužití třetí stranou

WhatsApp je i přes kontroverzní nové podmínky, které se ale naštěstí netýkají Čechů a Slováků, stále trendy a tak i nejpopulárnější chatovací aplikací na světě. Pro osvěžení paměti připomeňme, že kromě možnosti odesílat a přijímat zprávy umožňuje uskutečňovat hlasové hovory i videohovory přímo na našich chytrých telefonech.


Psali jsme: WhatsApp zavede nové podmínky. Když je nepřijmete, zruší vám účet


Pandemie urychlila vývoj WhatsApp

V době pandemie koronaviru je mnoho lidí doma a moderní technlogie pro ně často představují jedinou možnost, jak být ve spojení se svými blízkými. Vývojáři proto nyní přícházejí s novinkou, která bezpochyby každého potěší – soukromé a zabezpečené individuální hovory a videohovory se v aplikaci WhatsApp dostávají také na počítače s Windows a macOS.

Společnost WhatsApp s odvoláním na své interní stastistiky zaznamenala za poslední rok značný nárůst hovorů a často se prý jednalo o poměrně dlouhé konverzace. Na Nový rok uživatelé dokonce překonali dosavadní rekord v počtu hovorů za jeden den a hlasových hovorů a videohovorů uskutečnili 1,4 miliardy. Protože ve WhatsApp mají rádi výzvy, začali urychleně pracovat na tom, aby ty nejlepší funkce z telefonů co nejdříve dostali také na počítače.

Videohovory přes počítač mají být super

A tak tu nyní máme oficiální představení videohovorů pro počítače. Vývojáři v desktopové verzi údajně zamakali na bezproblémové funkčnosti jak při orientaci videa na výšku, tak na šířku. Aby o dění na monitoru měli uživatelé naprostý přehled, okno hovoru se vždy nachází v popředí, aby se neztratilo v záložkách prohlížeče či mezi ostatními otevřenými okny. Jeho velikost lze přitom podle potřeby snadno měnit. Hlasové hovory i videohovory ve webové aplikaci WhatsApp jsou samozřejmě koncově šifrovány, nehrozí tak jejich zneužití třetí stranou a uživatelé mohou být v klidu.

Videohovory lze využívat na počítačích se systémy:

  • Windows 10 (64bit) ve verzi 1903 a novější
  • macOS 10.13 a novější
Total
1
Shares