WhatsApp

WhatsApp omezí jednu nepostradatelnou funkci. Zálohy zadarmo končí, rozhodl Google

  • Zálohy chatů a multimediálních souborů na WhatsAppu čekají změny
  • Nově bude nutné umístit zálohu na svůj Google Disk, pokud na něm máte místo

Uživatele chatovací platformy WhatsApp čeká již brzy nemilé překvapení. Od prosince, tedy již za pár dní, přestane platit bezplatné zálohování chatů a všech mediálních souborů. 


Nepřehlédněte: Zásadní změna ve WhatsAppu: Klíčová funkce už nebude zdarma. Za zálohy se začne platit


WhatsApp a Google mění pravidla

Dosud platilo, že uživatelé WhatsAppu mají k dispozici speciální prostor v rámci aplikace, který má Meta domluvený buď s Googlem (pro Android), nebo s Applem (pro iOS).

Právě pro Android nyní dochází k zásadní změně: zálohy se budou ukládat přímo na váš včleněný Google Disk. To v jednoduchosti znamená, že zálohované chaty, videa či obrázky budou zároveň zabírat prostor v rámci vašeho Google Disku.

Ten, pokud nepřiplácíte, máte omezený 15GB balíčkem zdarma, další už jsou za příplatek. Za 100GB úložiště zaplatíte 59 korun měsíčně, za 200GB 79 korun měsíčně a za nejvyšší tarif s 2TB místem dáte 299 korun za měsíc.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Máte dostatek místa?

Google na svých webových stránkách k této změně napsal: „Důležité upozornění: zálohy aplikace WhatsApp v systému Android se brzy začnou započítávat do limitu cloudového úložiště účtu Google. Tato změna se nejprve dotkne uživatelů aplikace WhatsApp Beta od prosince 2023.“

Jak poznamenává Google, nejvíce ovlivněni změnou budou lidé využívající základní tarif Google Disku – tedy drtivá většina uživatelů.

Pokud používáte volně dostupnou verzi WhatsAppu pro Android, můžete být zatím v klidu. Změna se vás dotkne až v průběhu příštího roku. Připravit na novinku by se měl ale úplně každý.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Google, Metro

Total
0
Shares