WhatsApp

WhatsApp dostane sebedestruktivní hlasové zprávy. Z chatu po poslechnutí automaticky zmizí

  • Vývojáři vylepší svou chatovací aplikaci
  • Do WhatsAppu zamíří naprosto perfektní funkce

Hlasové zprávy z aplikace WhatsApp v našich telefonech mnohdy zůstávají navždy. Přestože je skvělé, že si milá sdělení od kamarádů a rodiny můžeme čas od času znovu poslechnout, většinu odeslaných hlasovek dlouhodobě uchovávat vůbec nepotřebujeme.


Nepřehlédněte: Saturn ztrácí své ikonické prstence. Zmizet by mohly už do 100 milionů let


Chatovací aplikace WhatsApp, za kterou stojí provozovatel sociální sítě Facebook, dostane novou užitečnou funkci. Uživatelé budou moci posílat tzv. mizející hlasové zprávy. Hear Once po poslechnutí v chatu zajistí jejich zmizení, a tak uživateli poskytne další kontrolu nad svým soukromím.

Sebedestruktivní hlasovky

Posílání hlasových zpráv se stalo nedílnou součástí našich životů, protože krátký vzkaz šetří čas, který bychom jinak trávili ťukáním do displeje. S množstvím sdílených dat ale narůstá i potenciální riziko jejich zneužití. Nasdílené hlasovky navíc také zbytečně zabírají místo v úložišti telefonů.

Už dříve WhatsApp představil tzv. mizející zprávy, které se samy po uplynutí sedmidenního intervalu sami smažou (stačí kliknout v chatu na profil protistrany a funkci aktivovat). Na funkci mizejících zpráv pak navázala funkce View Once, která se týká fotografií a videa. No a brzy se podobná funkce objeví i v hlasových zprávách. Využijete ji například ve chvíli, kdy kamarádovi namlouváte nějaké citlivé údaje, například heslo k Wi-Fi nebo číslo bankovního účtu.

Někteří uživatelé, ať už je k tomu vede cokoli, se však snaží najít způsob, jak podobné bezpečnostní funkce obejít. Například přeposláním zprávy, jejím uložením do svého zařízení předtím, než zmizí, nebo pořízením záznamu obrazovky.

Vývojáři WhatsAppu ale mysleli i na tohle a přišli na způsob, jak takové praktiky zastavit. Když vám někdo pošle sebedestruktivní hlasovou zprávu, nebudete si ji moci uložit do svého zařízení, přeposlat ani nahrát.

Chystaná funkce pro WhatsApp je v současné době ve vývoji. Společnost jako obvykle o přesném datu vydání mlčí. Dobrou zprávou však je, že už je dostupná v beta verzi.

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

WhatsApp čeká nálož novinek

Nejde o jedinou novou funkci, která do oblíbené aplikace brzy dorazí. Na cestě je třeba i vylepšené nahrávání videa. Uvědomujete si, že při pořizování videí přes WhatsApp musíte mít neustále prst na tlačítku nahrávání, že? Brzy už to nebude nutné.

Vývojáři makají i na vychytávce, která bude převádět zvukové zprávy na text. Uživatelé, kteří nejsou příznivci poslechu „hlasovek“, si tak budou moci obsah takových zpráv jednoduše přečíst na displeji telefonu jako běžný text.

V neposlední řadě programátoři navýší limit pro média. V současné době nelze odesílat více než 30 fotografií nebo videí najednou. Chystaná aktualizace zvýší tento limit na 100. I tato funkce je v současné době ve fázi beta testování.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares