WhatsApp

WhatsApp chystá zásadní novinku: umožní přeposílání filmů a videa ve vysoké kvalitě

  • WhatsApp chystá velkou změnu, která se týká posílání souborů
  • Datový limit navýší dvacetinásobně ze 100 GB na 2 GB

Jestli si mnoho uživatelů chytrých telefonů neumí bez něčeho představit život, tak to jsou chatovací messengery oblíbený chatovací messenger WhatsApp. Přes aplikaci můžete komunikovat, nahrávat vzkazy, posílat obrázky nebo soubory. Obvykle je však velikost příloh značně limitována, aby se servery provozovatele sociální sítě příliš nezatěžovaly.


Nepřehlédněte: Podívejte se na nejdetailnější fotografii Slunce, která vám vezme dech


WhatsApp používají miliardy lidí

Zatím je velikost příloh (souborů) posílaných přes WhatsApp nastavena na maximálních 100 megabajtů. Zanedlouho se to ale nejspíš změní. Podle serveru WABetaInfo, jehož redaktoři se pitvají v kódu beta verzí známé aplikace, tvůrci uvažují nad razantním navýšením limitu. V jedné ze zkušebních verzí WhatsAppu je nově limit stanoven na 2 GB.

Pakliže se změna promítne i do verze messengeru pro širokou veřejnost, budou uživatelé přes WhatsApp moci posílat datově objemné soubory: například filmy a telefonem natočená videa ve vysoké kvalitě, hudební kolekce nebo velké soubory (dokumenty).

Je zcela zdarma a umí všechno

WhatsApp umožňuje bezplatně odesílat a přijímat zprávy, obrázky, fotografie, ale také videa, zvukové soubory a dokonce i sdílet polohu napříč různými platformami. Facebook koupil provozovatele služby WhatsApp v roce 2014, kdy měla tato služba zhruba půl miliardy uživatelů. Za převzetí Facebook zaplatil asi 19 miliard dolarů.

Služba není nikterak zpoplatněna, stačí jen chytrý telefon a internetové připojení, abyste mohli komunikovat s ostatními. Právě to je jedním z důvodů, proč je natolik populární. Dnes WhatsApp používají více než 2 miliardy uživatelů.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash

Total
0
Shares