Telefon, mobil

Nové telefony Samsung Galaxy A nedostanou sedmiletou podporu aktualizací

  • Telefony řady Galaxy A nebudou mít 7 let softwarové podpory
  • Namísto toho bude k dispozici pouze 5 roků
  • Zájemci o levnější modely by neměli počítat ani s Galaxy AI

Samsung se letos v lednu pěkně vyšvihl, když nabídl u telefonů Galaxy S24 softwarovou podporu trvající sedm let. To znamená, že po tuto dobu budou telefony dostávat bezpečnostní aktualizace a také dohromady sedm velkých updatů systému Android. Evidentně však bude takto dlouhá podpora výsadou pouze prémiové řady Galaxy S.


Nepřehlédněte: Tyhle Samsung telefony již brzy dostanou funkce Galaxy AI. Je mezi nimi ten váš?


Galaxy A55 se slabší softwarovou podporou

Korejský výrobce se už za pár dní chystá představit světu své nové modely řady Galaxy A, tedy oblíbenou střední třídu v podání Samsungu. Zákazníci v Evropě mohou počítat s modely Galaxy A55 a A35. Ty nabídnou pochopitelně slabší hardwarovou výbavu v porovnání se smartphony série Galaxy S24, ale i tak bude o co stát.

Nicméně z hlediska softwaru to bude trochu slabší. Výrobce vsadí opět na pětiletou podporu, namísto vyšší sedmileté. To znamená, že Galaxy A55 a A35 obdrží i tak pět nebo čtyři velké aktualizace systému Android. Na trh se přitom mobily dostanou s Androidem 14 a One UI 6.0.

Samsung Galaxy A53
Zdroj: Samsung

Samsung to dělá z vypočítavosti

Důvod? Někteří zmiňují slabší výkon, dle jiných znalců však jde o vypočítavý krok korejského producenta elektroniky.

„Dává to smysl z ekonomického hlediska společnosti Samsung, protože poskytování aktualizací po dobu 7 let pro příliš mnoho zařízení by mohlo snížit četnost přechodu zákazníků na novější zařízení a v důsledku toho negativně ovlivnit prodeje,“ uvádí server SamMobile.

Kromě toho, že modely Galaxy A nenabídnou sedm updatů, ale pouze pět, přijdou také o další velkou devizu vlajkové série Galaxy S, a sice o funkce umělé inteligence Galaxy AI. Ty jsou zatím dostupné pouze pro Galaxy S24, Galaxy S23 a Z Fold/Flip 5.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash, zdroj: SamMobile

Total
0
Shares