Dyson Zone

Tahle bezdrátová sluchátka šokují vestavěnou čističkou vzduchu

  • Letos se začnou prodávat bezdrátová sluchátka s integrovanou čističkou vzduchu
  • Dyson Zone vypadají jako z budoucnosti. Co na ně říkáte?

Dyson svá první zcela bezdrátová sluchátka pojal úplně jinak než většina konkurence a ty tak vypadají jako z hollywoodského sci-fi filmu. Mají pořádné mušle a k tomu speciální odnímatelný nástavec, či chcete-li hledí, jak tomu sám říká výrobce, s miniaturizovanou čističkou vzduchu. Díky tomu můžete cestovat MHD, poslouchat oblíbené hity a zároveň pohodlně dýchat.


Nepřehlédněte: Češi pozor! WhatsApp ukončuje podporu na těchto telefonech


Mini čistička před ústy

Společnost Dyson je známá výrobou vysavačů, čističek vzduchu a dalších podobných spotřebičů. Manažeři podniku si nedávno zřejmě řekli, proč se nepustit do dalšího podnikání a něco málo nevydělat, vždyť vyrábět bezdrátová sluchátka dnes zvládne prakticky každý.

Sluchátka Dyson Zone ale nevznikala na koleně. To ani náhodou. Jejich vývoj trval dlouhých 6 let a mezitím vzniklo pět stovek prototypů, než byli inženýři společnosti s výsledkem spokojeni.

Pokud jde o kvalitu zvuku, Dyson Zone mají aktivní potlačení hluku (ANC), takže zvládnout odfiltrovat okolí a používají neodymové měniče. Dle výrobce nabídnou na jedno nabití až 40 hodin přehrávání hudby a rychle se nabijí přes konektor USB-C (na 60 procent kapacity za 20 minut). To jsou ale naprosté běžné hodnoty. Výjimečná tak jsou vlastně jen odnímatelným nástavcem, do kterého se vešla miniaturní čistička vzduchu.

Speciální sluchátka Dyson Zone

Funguje to tak, že v mušlích jsou integrované malé filtry a turbíny, které vhání nasátý a vyčištěný vzduch do masky před obličejem. Tam vzniká dostatečně velká a efektivní vzduchová bublina a vy tak dýcháte očištěný kyslík.

Výkon čističky lze regulovat dle aktivity uživatele, ať už tedy budete sedět za stolem nebo poběžíte, dostanou vaše plíce tu správnou dávku očištěného vzduchu. Pokud čistička pojede na minimální výkon, vydrží sluchátka fungovat 4,5 hodiny, ale při maximálním výkonu čištění výdrž baterie klesne na 1,5 hodiny.

Sluchátka Dyson Zone stále ještě nejsou připravena na uvedení do prodeje. V obchodech se objeví až koncem roku a to možná za cenu, ze které se nám pořádně zatočí hlava.

Zdroj náhledové fotografie: Dyson oficiální tisková zpráva

Total
12
Shares