Apple iPad

Vyhrožování Applu soudem nezabralo. S velkým předstihem unikla výbava nového iPadu

  • Apple má máslo na hlavě. Na web se právě dostala specifikace iPadu 10
  • O senzaci se postaral whistleblower @dylandkt z Twitteru.

Jako každý rok, i letošní podzim bude ve znamení tradiční konference, na které Apple představí své nejnovější hardwarové kousky. Kromě nejnovějšího iPhonu 14 a Apple Watch 8 by měl kalifornský výrobce představit také nový iPad.


Nepřehlédněte: Apple couvl. Levný iPhone SE (2022) bude vypadat jako z pravěku


O tom, co chystaný tablet od Applu nabídne, a zda naplní tradičně velká očekávání, bychom zatím neměli vědět. Do premiéry je totiž hodně daleko, zbývá do ní zhruba tři čtvrtě roku. Přesto se výbavu tabletu nepodařilo ututlat

Pro výrobce je tato situace svým způsobem dvousečná. Na jednu stranu to udržuje pozornost fanoušků a zákazníků, na druhou to dává informace konkurenci a připravuje výrobce o to nejdůležitější – moment překvapení.

Výhružky nezabraly

Apple se proto nedávno ostře ohradil k únikům informací o připravovaných zařízeních a někteří tipéři dostali dopis od právníků zastupujících americkou společnost, kde byli vyzváni, aby informace o chystaných produktech v žádném případě nezveřejňovali.

Únikářským esům však ani důrazná napomenutí ze strany technologických obrů nebrání v tom nadále ukazovat vývoj chystaných produktů a výjimkou není ani nový iPad.

Co nový tablet nabídne?

Podle známého whistleblowera @dylandkt bude iPad 10. generace (předběžně iPad 10) uveden na trh během podzimu s 10,2palcovým displejem, procesorem Apple A14 Bionic a konektorem Lightning. Připomeňme, že čip A14 Bionic je vyráběn 5nm technologií a disponuje 11,8 miliardou tranzistorů. Šestijádrový procesor využívá dvě jádra pro nejvyšší výkon a čtyři, která pracují úsporně.

V bezdrátové výbavě nového tabletu se objeví 5G, Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 6. Má se jednat o poslední standardní model iPadu tak jak ho známe před zásadním redesignem, který prý Apple připravuje na rok 2023.

Zdroj náhledového obrázku: Daniel Romero / Unsplash

Total
1
Shares