Google Chrome

Výborně Google! Android 13 přinese nevidomým lepší podporu Braillova písma

  • Chce Google zbořit zažité standardy?
  • Android 13 dostane Braillovo písmo

Plánuje Google rozbít obvyklé překážky? Po chytrých brýlích, které zvládnou simultánní překlad téměř v jakémkoliv jazyce a zvláště v komerční sféře můžou představovat zásadní průlom v dorozumívání, americký podnik chystá další vítanou změnu.

Google myslí na nevidomé

A tentokrát se zaměřil na nevidomé uživatele. Slyšeli jste už někdy o aplikaci BrailleBack? Věřím, že ano. Jde o službu, jež se snaží maximálně usnadnit komunikaci lidem, kteří trpí ať už od narození nebo kvůli nemoci či úrazu, fatálním poškozením zraku.

Slepota může být zejména v digitálním věku značně limitující a stresující. Google se nechal slyšet, že počínaje nadcházející beta verzí nového operačního systému Android 13 bude do platformy implementováno i Braillovo písmo.

Google Braillovo písmo
ilustrační (Zdroj: Sigmund, Unsplash)

Díky umělé inteligenci a pokročilým algoritmům by měla nová funkce posunout stávající možnosti známé například skrze službu TalkBack.

Nová funkce již brzy

Google zatím nesdělil přesné podrobnosti zejména ohledně kompatibility, ale údajně počítá s tím, že aktualizace zajistí nativní podporu na většině zařízení, informuje Android Police.

Novinka by měla být dostupná v Nastavení > Usnadnění a k vyzkoušení v rámci aktualizace Android 13 Beta 3. Napevno se s ní pak počítá ve finální verzi, jež vyjde letos v létě.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares