PS5

Všichni zájemci nový PlayStation 5 letos nedostanou. Sony popřelo problémy s výrobou

  • Nové PS5 jsou nedostatkovým zbožím
  • Další kusy budou zřejmě až příští rok
  • Sony ale problémy ve výrobě popírá

Oba chystané PlayStationy 5 se vyprodaly již v rámci předobjednávek a kdo zaváhal, má zkrátka smůlu a na novém herním systému si bude moct zahrát až příští rok.

Sony má málo čipů od AMD

Agentura Bloomberg dříve upozornila na problémy ve výrobě, kvůli kterým bude z obou pětek nedostatkové zboží. Zahraniční web doslova uvedl,že Sony má vyrobeno o čtyři miliony konzolí méně, než původně plánovalo. Výtěžnost čipů od AMD, které „pětky“ pohání, má být totiž údajně o 50 % nižší, než se předpokládalo.

PS5 | foto: Sony

Tak a dost, není to pravda

Sony spekulace Bloombergu, které mnozí brali za bernou minci, ale nyní dementovalo a rázně se proti nim ohradilo. „Detaily z výroby běžně nezveřejňujeme, ale proti informacím poskytnutým agenturou Bloomberg se musíme ohradit. Jsou falešné. Objemy výroby konzolí PlayStation 5 jsme nezměnili od zahájení masové výroby,“ stojí v prohlášení Sony.

Nedostupnost tedy není způsobena problémy při výrobě, ale vysokým zájmem ze strany hráčů. Poptávka je zkrátka vyšší, než firma očekávala.

Příznivá cena

Připomeňme, že základní model PS5 bez optické mechaniky zvaná Digital Edition na tuzemském trhu přijde na 10 790 Kč, zatímco standardní PlayStation 5 stojí 13 490 Kč.

Total
8
Shares