Apple Store, iCar

Všichni do karantény! Jenže Foxconn netuší, kde 100 tisíc lidí ubytovat, a tak výroba iPhonů 14 dál vázne

  • Foxconn pozastavuje nábor zaměstnanců
  • Firma nemá dostatek karanténních prostor

Foxconn začal obnovovat provoz ve své továrně na výrobu telefonů iPhone, který před několika týdny přerušil kvůli nové vlně nemoci covid. Než bude závod znovu vyrábět na plný výkon, ještě to nějakou dobu potrvá. Firma se chystá nabrat 100 tisíc nových zaměstnanců, ale situace se nečekaně zkomplikovala.


Nepřehlédněte: Bláznivá teorie? Na Měsíci jsou pravděpodobně kosti dinosaurů, tvrdí vědci


Do karantény musí 100 tisíc lidí

Foxconn, který je předním dodavatelem Applu, se v posledních týdnech dostal do hledáčku médií kvůli svému závodu ve městě Čeng-čou. Produkci této největší světové továrny, které se přezdívá iPhone City, narušila přísná protipandemická opatření, což se následně projevilo na dodacích lhůtách nových iPhonů 14 Pro (Max).

Podle zprávy deníku South China Morning Post má Foxconn v plánu zaměstnat více než 100 tisíc nových uchazečů, avšak požadovaná karanténní opatření vše komplikují. Každý nový zaměstnanec totiž před nástupem do zaměstnání musí projít čtyřdenní karanténou. Problém ale představuje, že podnik nemá k dispozici kapacity, aby tolik pracovníků ubytoval.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

iPhonů 14 je pořád nedostatek

Každý den, kdy továrna v Čeng-čou „nejede“ na plný výkon, je samozřejmě nemilou zprávou pro Apple i všechny zájemce o nové iPhony. Sehnat aktuálně v tuzemských obchodech iPhone 14 Pro nebo iPhone 14 Pro Max se rovná malému zázraku.

Že nijak nepřeháníme dokládá i oficiální e-shop Applu, kde se dodací lhůta protáhla na 28. prosinec. Kdo si tak telefon objedná nyní, Štědrý den určitě nestihne. Jedinou šanci představují tuzemské e-shopy, kterým několik kusů do Štědrého dne možná ještě přijde.

Zdroj náhledové fotografie: Laurenz Heymann / Unsplash, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares