Samsung Galaxy Z Fold3

Všechna tajemství Galaxy Z Fold 2 odhalena. Samsung představil svůj nejlepší skládací telefon

  • Galaxy Z Fold 2 je oficiální
  • Nabízí výbavu snů a nové funkce pro produktivitu
  • Doporučená cena je stanovena na 54 990 Kč

Společnost Samsung dnes očekávaně představila špičkový telefon Galaxy Z Fold 2, který je po všech stránkách lepší než původní model. Nový Fold se nadále otevírá hladce a přirozeně jako kniha a zavřít jej lze do zcela ploché a kompaktní podoby. Cena technologické senzace je nicméně vysoká, i když s tím už se dopředu počítalo.

Nadupaná bestie

Mezi hlavní přednosti Galaxy Z Fold 2 patří velký přední a ještě rozměrnější hlavní displej, odolné provedení a vynikající dílenské zpracování, ale také intuitivní nové funkce v uživatelské nadstavbě One UI 2.5.

Přední displej s technologií Infinity-O má úhlopříčku 6,2 palce, takže se na něm bez problémů dají číst e-maily, sledovat navigace nebo dokonce i fotografie či filmy, aniž byste museli přístroj otevírat. A po otevření vás čeká obří hlavní displej s úhlopříčkou 7,6 palce, s tenoučkými rámečky a předním fotoaparátem bez výřezu. Displej má obnovovací frekvenci 120 Hz, což potěší i náruživé hráče.

Ještě odolnější

Galaxy Z Fold 2 se dočkal také nového štíhlého zpracování, díky němuž působí na první pohled luxusním dojmem. Hlavní displej kryje špičkové sklo Ultra Thin Glass. Důležitou součástí konstrukce pak je skrytý pant (technologie Hideaway Hinge) s vačkovým mechanismem, v těle fotoaparátu prakticky neviditelný, díky němuž může Z Fold 2 sám bez jakékoli opory stát na podložce. Od předchozího modelu Galaxy Z Flip přebral telefon rovněž drobnou mezírku mezi tělem a krytem pantu, díky níž lépe odpuzuje prach a různé nečistoty.

Galaxy Z Fold 2 | foto: Samsung

Pohodová baterie a nejlepší procesor

Majitelé modelu Galaxy Z Fold 2 se mohou těšit na baterii s kapacitou 4 500 mAh, díky které telefon vydrží v provozu bez problémů celý den. Kromě toho mobil nabízí i bezdrátové připojení Samsung DeX. Základem nového skládačky je čipová sada Snapdragon 865+, tedy vůbec to nejvýkonnější. Galaxy Z Fold 2 je díky modernímu hardwaru připraven i na 5G, a to na (NR) i (mmWave) frekvencích. K dispozici je také 12 GB operační paměti a 256GB/512GB úložiště bez možnosti dalšího rozšíření.

Posun kupředu nastal i v případě fotoaparátů: tři jsou pak vzadu – hlavní, širokoúhlý a teleobjektiv. Všechny nabízí rozlišení 12 Mpx a kromě širokoúhlého jsou opticky stabilizované i pro 4K video. Selfie snímač má rozlišení 10 Mpx. Kromě toho Samsung láká i na softwarové funkce Flex a App Continuity nebo optimalizované uživatelské rozhraní s aplikacemi – rozhraní na hlavním displeji si můžete volit podle libosti tak, aby nejlépe vyhovovalo vašim potřebám. V nastavení lze snadno přepínat mezi tradičním telefonním zobrazením a speciální úpravou pro velký displej.

Galaxy Z Fold 2 | foto: Samsung

Cena?

Model Galaxy Z Fold 2 5G bude od 18. září dostupný v České republice u vybraných prodejců elektroniky, ve značkových prodejnách Samsung a na e-shopu Samsung.cz v černé (Mystic Black) a bronzové (Mystic Bronze) barvě za doporučenou cenu 54 990 Kč.

Zákazníci si mohou telefon předobjednat od 1. září s termínem dodání od 18. září. K telefonu dostanou čtyřměsíční předplatné YouTube Premium zdarma. Navíc po registraci do služby Samsung Care+ získávají pojištění náhodného poškození telefonu po dobu jednoho roku od data nákupu. Zákazníci mohou získat bonus 5 000 Kč k výkupní ceně starého funkčního Galaxy Fold nebo 3 500 Kč k výkupní ceně jiného starého funkčního mobilního telefonu. Akce platí od 1. do 30. září nebo do vyprodání zásob.

Total
0
Shares