Volkswagen

Volkswagen odmítl sledovat auto s uneseným dítětem, dokud si jeho majitel neobnoví předplatné GPS služby

  • V USA se stalo něco, čemu se těžko věří
  • Zástupce GPS služby odmítl policii sdělit polohu odcizeného auta
  • Důvod? Nezaplacení předplatného

Je to případ, nad kterým rozum zůstává stát. V americkém státě Illinois zloděj přepadl ženu, ukradl jí automobil značky Volkswagen i s dvouletým chlapcem, který seděl na zadním sedadle, a na útěku do ní najel. Přestože byla žena zraněná, podařilo se jí zavolat na tísňovou linku. Protože neměla tušení, kam zloděj ujel, šerifové z Lake County okamžitě kontaktovali bezpečnostní službu Volkswagen Car-Net, aby vůz vypátrali.


Nepřehlédněte: Je to oficiální: Astronomové objevili další Zemi. Domnívají se, že může hostit život


Zástupci Car-Net však odmítli spolupracovat. Ne snad kvůli tomu, že by měli nějaké výhrady vůči policii, ale proto, že matka neprodloužila předplatné, píše Chicago Tribune.

Budeme se s vámi bavit, ale nejdřív zaplaťte

Místo toho trvali na tom, aby někdo zaplatil poplatek 150 dolarů za obnovení služby GPS sledování. Šerifové odpovědné zaměstnance prosili a vysvětlovali jim závažnost situace – marně.

Poplatek nakonec zaplatil jeden z příbuzných, ale mezitím došlo k velkému zdržení ve vyšetřování, které zástupce náčelníka Chris Covelli popsal jako „16 minut pekla“.

Když bylo po všem, informace z Car-Net byly stejně bezcenné, řekl Covelli, protože dítě, živé a zdravé, bylo odhozeno na parkovišti, kde ho našel náhodný svědek a zavolal policii. Nedlouho poté bylo nalezeno i ukradené auto. V tomto případě děcko z únosu naštěstí vyvázalo živé a celý incident skončil šťastně. Jindy tomu ale může být naopak.

maglev, auto
Zdroj: Alessio Lin / Unsplash

Automobilka strčila hlavu do písku

V reakci na logice se vzpírající přehmat, který mohl způsobit tragédii, se zástupci automobilky Volkswagen pokusili shodit vinu na subdodavatele, který je za provoz služby Car-Net odpovědný.

„Volkswagen má s externím poskytovatelem podpůrných služeb Car-Net zavedený postup zahrnující nouzové požadavky orgánů činných v trestním řízení,“ uvedl mluvčí VW. „Tento postup úspěšně provedli při předchozích incidentech. V tomto případě bohužel došlo k závažnému porušení tohoto procesu,“ dodal.

Pokud však služba automobilky „najdi moje auto“ není k dispozici ani během skutečného únosu dítěte, k čemu je pak dobrá? Zřejmě k ničemu! Podle dřívějších zpráv mnoho zákazníků VW v loňském roce zjistilo, že systémy Car-Net v jejich vozech ani nefungují, protože jsou postaveny na dnes již zastaralé technologii 3G. Volkswagen nyní čelí hromadné žalobě, protože lidé, včetně sražené ženy, chtějí víc než jen vysvětlení.

Zdroj náhledové fotografie: Julian Hochgesang / Unsplash, zdroj: Chicago Tribune

Total
0
Shares