Vodafone, ilustrační foto

Vodafone zrychluje internet na doma i pro firmy. Za 1 Gb/s chce měsíčně tisícovku

  • Vodafone zrychluje domácí internet
  • Za 1 Gb/s chce měsíčně tisícovku
  • Na prvních šest měsíců dává operátor výraznou slevu

Vodafone oznámil, že pro domácnosti a firmy začíná nabízet připojení k internetu rychlostí 1 Gb/s. Výrazná změna je výsledkem spojení Vodafonu s UPC. Na první půlrok nabízí operátor výraznou slevu.

Zhruba u poloviny aktivních přípojek k pevnému internetu využívali dosud Češi rychlosti jen do 30 Mb/s, uvedl nedávno Český statistický úřad. Nyní Vodafone začal plošně nabízet pevné internetové připojení o rychlosti až jeden Gbit/s namísto dosavadních 500 Mb/s, a to rovnou pro 1,3 milionu domácností a firem a číslo se bude dále navyšovat.

Gigabit za 399 korun měsíčně

Připojení k internetu s rychlostí stahování 1 Gb/s je dostupné zákazníkům za zaváděcí cenu 399 korun měsíčně, a to na dobu prvních 6 měsíců; O2 podobnou rychlost nabízí za 799 Kč měsíčně. Běžná cena připojení pak bude 999 korun měsíčně včetně pronájmu gigabitového modemu, který dokáže s vysokou rychlostí připojení pracovat.

Podnikatelům a firmám je gigabitový internet po půlročním zvýhodnění k dispozici za cenu 1 099 korun, v ceně je navíc prémiová péče, pevná IP adresa a aplikace SmartGuard pro ochranu před kybernetickými útoky.

Mobilní síť, pevný internet i televize s videotékou

Kdysi pouze mobilní operátor se výrazně proměnil. Před pár lety začal Vodafone v Česku nabízet fixní a tedy i konvergentní služby, jeho pevné připojení je dnes k dispozici pro 99 % českých domácností. Letos také firma představila službu Vodafone TV, která obsahuje i širokou videotéku a která běží na vlastní globální platformě. Gigabitová rychlost internetu je tak dalším velkým krokem v konvergentní nabídce služeb od Vodafonu. Dostupnost nejrychlejšího připojení si zákazníci mohou ověřit na webu www.vodafone.cz/gigabit, kde najdou i další informace.

Total
7
Shares