Vodafone, ilustrační foto

Vodafone rozšířil pokrytí 5G i do menších měst

  • Pro všechny, kteří chtějí využívat nejmodernější mobilní síť páté generace, má Vodafone dobré zprávy
  • Z pěti měst, kde operátor spustil 5G pokrytí k 1. říjnu 2020, se aktuálně signál rozšířil už do více než 130 měst i menších obcí
  • Aktuálně jde o jasně nejrozsáhlejší 5G síť v Česku

Společnost Vodafone spustila pro zákazníky v Česku pátou generaci mobilních sítí 5G loni 1. října v pěti městech. Šlo o Karlovy Vary, Ústí nad Labem a Jeseník (města, se kterými operátor spolupracuje na uvedení nejmodernější technologie do praxe) a také o nejobydlenější oblasti České republiky – Prahu a Brno. Zároveň už v říjnu jako první pokryl 5G signálem vybrané stanice pražského metra, které se tak dostalo mezi první 5G podzemní dráhy na světě.

5G v dalších městech. Dočkal se třeba Liberec nebo Kladno

Nyní je 5G signálem alespoň částečně pokryto přes 130 měst i menších obcí, jde například o Aš i Český Těšín, Liberec i České Budějovice, dále třeba o Český Krumlov, Havlíčkův Brod, Vrchlabí, Kladno nebo Rokycany.

Nejrozsáhlejší 5G síť v Česku

Signál tak pokrývá více než pětinu celé české populace, je dostupný pro zhruba 2 miliony obyvatel. Může za to navýšení počtu vysílačů, které Vodafone technologií 5G osadil. Zatímco v říjnu šlo o zhruba 80 základnových stanic, aktuálně už jde o více než 700 vysílačů. Pokryto sítí 5G od Vodafonu je už i 35 stanic pražského metra. Vodafone tak má v současnosti jednoznačně nejrozsáhlejší 5G pokrytí na českém území.

Total
3
Shares