Vivo

Vivo je na trhu s mobily světovou čtyřkou. Gratulujeme!

  • Vivo dosáhlo na důležitý milník
  • Umístilo se celosvětově na 4. místě
  • Jde o dodávky mobilů za Q3 2021

Vivo už nějaký ten pátek dokazuje, že perfektní telefony umí. Osobně bych uvítal, kdyby se občas nebálo jít i cestou malinko nižší marže, protože i přes výbornou výbavu je to právě cena, která rozhoduje. Tím spíš, pokud to zúžíme jen na operační systém Android, kde konkurence praská ve švech.

Vivo je světová čtyřka

A také by neškodilo, kdyby do Česka přivezlo víc výkonnějších smarphonů. Společnost sice před několika dny v ČR uvedla novinky Vivo Y33s, Y21s a Y21, ale z mého pohledu jsou to spíše takové lifestylové kousky pro mladé. Na druhou stranu X60 Pro (recenze) je zatím posledním vlajkovým zástupcem a jestli se k nám dostane i špičkový X70 Pro není vůbec jisté (zjišťujeme).


Nepřehlédněte: FONETECH Shorts. Rychlé duely, testy a novinky na dosah!


Vivo
Populární značka je za Q3 2021 na 4. místě | foto: Canalys

Každopádně, čínská značka dosáhla na významný milník. Dle nejnovějších údajů analytické společnosti Canalys skončila ve 3. čtvrtletí 2021 na čtvrtém místě z pohledu celosvětových dodávek a zaznamenala celkový 10% tržní podíl. Před ní se pouze umístilo třetí Xiaomi, druhý Apple a na první místo se vrátil ještě silnější Samsung, kterému patří 23 procent.

Total
1
Shares