Rychlonabíjení, telefon

Vivo hraje na Čechy levou. Chlubí se mobilem s brutálním rychlonabíjením, ale k nám ho nepřiveze

  • Vivo se pochlubilo neuvěřitelným telefonem
  • Ve výbavě má 200W rychlonabíjení

Výrobce Vivo zařadil do svého portfolia chytrý telefon, který boří hranice rychlosti nabíjení. Do boje s konkurencí čínská značka vytáhla s ještě nedávno těžko uvěřitelnými dvě stě watty.


Nepřehlédněte: Vědci objevili temnou hmotu z doby před 12 miliardami let. Chtejí přijít na to, co tvoří vesmír


Vivo se chlubí rekordem

Vivo pokořilo nový rekord v rychlosti nabíjení. Jeho nová 200W nabíječka je schopná nabít kompatibilní telefon za pouhých deset minut. Uživatelé tak už nemusí svá zařízení nabíjet přes noc nebo dlouze během dne – model iQOO 10 Pro mají připravený za dobu, kterou běžně potřebují k osprchování, nebo rychlé snídani.

Je důležité poznamenat, že značka IQOO patří v rámci koncernu BBK Electronics pod Vivo, stejně jako Realme či OnePlus ideově patří pod Oppo (v rámci stejného konglomerátu).

Rekordní nabíjení

iQOO 10 Pro má ve výbavě špičkový displej přetékající do boků od Samsungu se 120 hertzy a úhlopříčkou 6,78 palce. Zákazníky neurazí ani zvolený procesor, kterým je Snapdragon 8+ gen 1. Nechybí 12 GB operační paměti, 256GB nebo 512GB úložiště a na zadní straně trojice fotoaparátů, kdy hlavní a širokoúhlý mají rozlišení 50 Mpx, zatímco teleobjektiv skromných 14,6 Mpx.

iQOO 10 Pro
Zdroj: Vivo

V Česku není a nebude

Baterie telefonu má kapacitu 4 700 mAh a podporuje již zmiňované rekordní 200W kabelové nabíjení. Výrobce se chvástá, že i po 1600 nabíjecích cyklech se kapacita akumulátoru udrží nad 80 procenty. Otázkou je, zda se dá Vivo věřit. Z praxe víme, že čínští producenti rádi přehánějí.

Kromě kabelového nabíjení mohou uživatelé využívat i 50W bezdrátové a reverzní bezdrátové nabíjení, pokud to situace vyžaduje. Výbava smartphonu zahrnuje i veškerou moderní konektivitu včetně podpory 5G sítí, Wi-Fi 6 nebo Hi-Res audio.

iQOO 10 Pro je dobře vybavený smartphone s Androidem, který však táhne ke dnu skutečnost, že se mimo Čínu prodávat nebude, do Česka se určitě nepodívá, protože sub-brand Vivo v Evropě nepůsobí.

Zdroj: Onur Binay / Unsplash, zdroj: Vivo

Total
0
Shares