telefon

Viber už toho má dost, přeruší veškeré obchodní vztahy s Facebookem

Společnost Rakuten Viber,ktrerá provozuje stejnojmennou aplikaci pro chatování mezi uživateli, oznamuje, že přerušuje veškeré obchodní vztahy s Facebookem. Z oblíbeného kecálka bude odstraněn veškerý obsah z Facebooku, Facebook SDK a také platforma GIPHY. Viber také ukončí veškeré kampaně na Facebooku a připojí se tak k rostoucímu hnutí #StopHateForProfit, které má za cíl bojkot technologického obra.

V rámci protestů, které se v posledních týdnech odehrávají v USA, se spojilo šest organizací, mezi nimi Anti-Defamation League a NAACP, které vyzvaly k zastavení reklamních kampaní na Facebooku v průběhu celého července z důvodu neschopnosti Facebooku omezit šíření nenávistné rétoriky.

Není to první skandál

Pro Viber je neschopnost Facebooku zamezit tomuto trendu dalším problémem v řadě, který navazuje na případy jako skandál Cambridge Analytica, kdy došlo ke zneužití osobních dat 87 milionů uživatelů soukromou firmou. Výsledkem tak je, že přeruší tak veškeré obchodní styky s Facebookem.

Facebook nechápe, jak velký má vliv

Djamel Agaoua, CEO Viber: „Facebook nadále ukazuje, že nerozumí své roli v dnešním světě. Od zneužití osobních dat, přes nedostatečnou bezpečnost komunikace, až po neschopnost přistoupit k potřebným krokům, které by ochránily veřejnost od nenávistné rétoriky, Facebook zašel moc daleko. Nejsme ten, kdo rozhoduje o pravdě, ale to, že lidé trpí kvůli šíření nebezpečného obsahu, je skutečnost a společnosti k tomu musí zaujmout jasné stanovisko.“

Kroky potřebné k odstranění veškerého obsahu budou podle očekávání dokončeny na počátku července 2020.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

zdroj: Viber

Total
3
Shares