WhatsApp

Velká změna v populární chatovací aplikaci WhatsApp. Uživatelé po ní volali celou věčnost

  • WhatsApp vyslyšel volání uživatelů
  • Oznámil velkou změnu

Oblíbená chatovací aplikace přichází s novou funkcí. Ta jistě potěší nejednoho uživatele. Výrazně totiž usnadní možnost komunikovat s přáteli, ovšem bez překlepů a trapasů.


Nepřehlédněte: Vědci varují: K Zemi míří kanibalský plazmový mrak, který pohltil temnou erupci ze Slunce


Aplikace WhatsApp získává editace zpráv

WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších aplikací současnosti. Slouží k posílání zpráv, obrázků, hlasových nahrávek i videí, a to jednotlivcům i skupinám. V posledních několika měsících vývojáři do aplikace doplnili hned několik nových funkcí. Lidé mohou využívat například proxy připojení, roztomilé 3D avatary nebo vylepšené stavy. A teď na řadu přichází další úžasná vychytávka – nově lze zprávy po odeslání upravovat.

Možnost editovat zprávy je pro některé uživatele snem a pro jiné noční můrou. Lidem sice poskytne možnost opravit překlepy nebo gramatické chyby, ale může být také využívána ke změně významu zprávy, což může vést k potenciálním nedorozuměním nebo sporům.

„Někdy se stane, že člověk udělá chybu, nebo si zkrátka něco rozmyslí. Právě v takových případech můžete odeslané zprávy upravit,“ uvádí na svých oficiálních webových stránkách vývojáři aplikace. „Můžete upravit překlep nebo do zprávy doplnit souvislosti. Chaty zkrátka budete mít více pod kontrolou, což nás nesmírně těší.“

WhatsApp
Zdroj: FONETECH.CZ

Stačí na zprávě podržet prst

Editace zpráv na WhatsAppu funguje stejně jako v jiných komunikačních aplikacích – zprávu můžete upravovat tolikrát, kolikrát chcete, pokud se tak stane v rámci ochranné lhůty pro úpravy, která je v současné době 15 minut.

Stačí odeslanou zprávu přidržet a v nabídce vybrat možnost „Upravit“. U upravených zpráv se poté zobrazí popisek „Upraveno“. Příjemce zprávy vidí, že je zpráva upravená, historii úprav ale nezná. Stejně jako tomu je u soukromých zpráv, médií a hovorů, zprávy i jejich úpravy jsou opatřeny koncovým šifrováním.

Editace byla dlouho požadovanou funkcí milionů uživatelů WhatsAppu, protože překlepu ve spěchu nebo trapného faux pas se občas dopustí snad úplně každý.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WhatsApp

Total
0
Shares