Samsung Galaxy S23

Velká nepříjemnost pro Samsung? Galaxy S24 Ultra přinese jen skrytá vylepšení, tvrdí únikář

  • Jaký bude nový Galaxy S24 Ultra?
  • Tipér říká, že změn bude jako šafránu

Zásadně se nezmění design, i výbava bude víceméně kopírovat letošní model Galaxy S23 Ultra. Známý tipér Ice Universe, který se specializuje na Samsungy, upozorňuje, že S24 Ultra přinese jen nepatrné změny.


Nepřehlédněte: NASA hlásí: Objevili jsme ve vesmíru objekt, který je žhavější než Slunce


Galaxy S24 Ultra nepřinese zásadní inovace

Ice Universe žije v Číně, přesto má obvykle velmi přesné informace o tom, co jihokorejský výrobce chystá. Tentokrát přišel se zprávami, které se týkají chystané vrcholné řady S24, již by měl Samsung představit začátkem příštího roku. Zřejmě v únoru. V nejnovějším příspěvku na sociální síti X (dříve Twitter) se zaměřil na model Galaxy S24 Ultra.

Podle Ice Universe se nic zásadně nezmění, takže nový telefon bude spíš evolucí současného modelu Galaxy S23 Ultra než úplně novým smartphonem.

Insider nicméně říká, by Galaxy S24 Ultra obdrží 50Mpx trojnásobný teleobjektiv. Tedy senzor s 5× vyšším rozlišením než u současného trojnásobného teleobjektivu Galaxy S23 Ultra. Větší by měl být i samotný senzor: ten doposud používaný má velikost 1/3,52“, zatímco nový nabídne rozměry 1/2,52“.

Jako hlavní senzor u Galaxy S24 Ultra by měl zůstat 200Mpx ISOCELL HP2. A korejský brand zůstane věrný i 10Mpx periskopovému fotoaparátu pro desetinásobné optické přiblížení a 12Mpx selfie kameře.

Upgradem by tak měl projít pouze jeden snímač, což je škoda. Připomeňme však, že nic z výše napsaného není vytesáno do kamene a vše se tedy ještě může změnit.

Překvapí nás Samsung?

Kde má Ice Universe stoprocentně jasno, tak to je v otázce displeje. Příští rok by měl Samsung vsadit na technologicky vyspělejší panel – nový Galaxy S24 Ultra tak svým majitelům nabídne prvotřídní podívanou.

Oproti loňskému modelu Galaxy S22 Ultra přinesl letošní S23 Ultra na první pohled jen málo změn: vzhled telefonů je téměř totožný a rozeznat je od sebe možná nedovede ani trénované oko. Něco podobného nás zřejmě čeká i v únoru 2024.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: GSMArena, Ice Universe

Total
0
Shares