Ve střední třídě smartphonů bude veselo, Realme X3 má skvělou výbavu

Novinka, model Realme 3, se nesnaží tvářit jako šedá myš ve střední třídě, a ani neklame tělem. Má skvělý rychlý displej, povedený design, výkonný procesor od společnosti Qualcomm a také baterii s podporou rychlého dobíjení.

Ve střední třídě smartphonů bude výběr zase o něco pestřejší. Značka Realme totiž rozšiřuje portfolio o telefon, který se časem začne prodávat i v Česku. Realme X3 láká na obrazovku s obnovovací frekvencí 120 Hz. Jinak jde o 6,6palcový IPS panel s rozlišením 2 400 x 1080 pixel a průstřelem pro duální přední fotoaparát. „Trojka“ má také baterii článku 4 200 mAh a neschází podpora rychlého 30W nabíjení.

Ani ve zbytku výbavy nenajdete mnoho ústupků. O výkon se stará čipovcá sada Snapdragon 855+ společně s 6 GB nebo 8 GB operační paměti, úložiště pro data má kapacitu 128 GB (UFS 3.0). Prostor bohužel není rozšiřitelný kartami microSD. Naopak nechybí moderní konektor USB-C a čtečka otisků prstů integrovaná do bočního tlačítka.

Realme X3 | foto: Realme

Realme X3 má na zádech hned čtyři fotoaparáty. Hlavní má rozlišení 64 Mpx a doplňuje ho širokoúhlý 8Mpx senzor s úhlem záběru 119 stupňů a 12Mpx teleobjektiv s dvojnásobným optickým přiblížením a až dvacetinásobným „hybridním zoomem“. Posledním do party je makro snímač se skromným rozlišením 2 Mpx. Čelní fotoaparáty mají rozlišení 16 Mpx a 8 Mpx.

Realme X3 bude k dostání v bílém či modrém barevném provedení. V Indii se začne prodávat za 24 999 rupií. Do Čech by mohl dorazit telefon s cenovkou kolem 10 tisíc korun.

Total
5
Shares