Space Perspective

Ve speciálním balonu se bude popíjet šampaňské 30 kilometrů nad Zemí. Chybět nebude ani Wi-Fi

  • Luxusní hotel dopraví lidi na okraj kosmu
  • Desítky kilometrů nad Zemí si užijí nebývalý luxus s Wi-Fi připojením
  • Součástí balonu bude bar i pohodlná sedadla pro odpočinek

Po letech slibů nabírá sen konstruktérů americké společnosti Space Perspective jasnější kontury. Příznivce adrenalinových zážitků vezme už brzy ve speciálním balonu na okraj vesmíru, kde se budou moci kochat vyhlídkou na Zemi a u toho popíjet lahodný koktejl.


Nepřehlédnete: Na telefonech s Androidem se šíří zavirovaná SMS. Krade hesla k bankovnictví


Space Perspective slibuje let ve velkém stylu

Cesta luxusním zaoceánským parníkem je sice fajn, ale ani zdaleka se nevyrovná tomu, co náročným zákazníkům nabídne americký startup Space Perspective. Ten lidi ve speciálním balonu Spaceship Neptune vezme na netradiční výlet, pokud na to samozřejmě budou mít.

Dlouho zůstávalo pouze u konceptu, firma poslední tři roky lákala na pouhých několik renderů, které se čas od času objevily v médiích. Nedávno se to naštěstí změnilo. Na svém webu oficiálně představila své superluxusní vesmírné kapsle, které lidem nabídnou pohled na úchvatné zakřivení Země na pozadí vesmíru, a to nikoliv během krátkého, vysoce adrenalinového letu raketou, ale během luxusního a poklidného výletu do stratosféry.

Do speciálního balonu se vejde až osm lidí, kteří budou cestovat v tlakuvzdorném plavidle řízeném profesionálním pilotem. Výlet bude obnášet pozvolné stoupání do výšky 30 kilometrů.

Space Perspective
Zdroj: Space Perspective

Cesta balonem do stratosféry

Uvnitř kapsle Spaceship Neptune si budou cestující užívat pohodlí prvního vesmírného salónku na světě s Wi-Fi připojením, vynikajícím jídlem a luxusními službami poskytovanými prestižními partnery.

„Díky největším oknům, jaká kdy letěla do vesmíru a sférické konstrukci, nabídne naše kosmická loď nejneuvěřitelnější panoramatický výhled na Zemi,“ uvádí zástupci Space Perspective.

Pro co největší pohodlí cestujících kabina nabídne polohovatelná sedadla a pohovky včetně náladového a pocitového osvětlení, které cestě do nebes dodají tu správnou atmosféru.

„Jsme na prahu ohromující změny, a to nejen ve způsobu, jakým jako lidstvo vnímáme vesmír, ale také v tom, co si představujeme, když pomyslíme na kosmickou loď, která nás tam dostane,“ řekl spoluzakladatel společnosti Space Perspective Taber MacCallum.

Balon cestující vynese do stratosféry během asi dvou hodin a další dvě hodiny budou mít cestující na jedinečnou vyhlídku. Zbylé dvě hodiny pak bude luxusní kabina klesat směrem k oceánu, kde na zákazníky bude čekat přistavená loď, která je odveze na pevninu.

První adrenalinové výlety chce firma uspořádat již během několika následujících měsíců a za lístek na palubu lidé zaplatí 125 tisíc dolarů za osobu (přes 2,3 milionu korun).

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Space Perspective, zdroj: SpacePerspective, The Sun

Total
0
Shares