iPhone, aktualizace, iOS

Varování všem majitelům iPhone: Okamžitě si nainstalujte iOS 15.6, jinak hrozí, že váš telefon napadnou hackeři

  • Používáte iPhone? Ihned si nainstalujte nový iOS 15.6!
  • Aktualizace opravuje desítky chyb, které mohou zneužít hackeři

Pokud vlastníte chytrý telefon iPhone, možná je načase rychle přejít do Nastavení. Apple totiž vydal novou důležitou aktualizaci, která opravuje 35 bezpečnostních problémů, které mohou zneužít podvodníci a kybernetičtí zločinci.


Nepřehlédněte: Senzační snímek omráčil vědce: Webbův teleskop zachytil galaxii starou 13,8 miliardy let


Aktualizujte svůj iPhone. Hned!

Aktualizace, která je posledním velkým softwarovým upgradem před vydáním očekávaného iOS 16, je navržena tak, aby chránila uživatele před zjištěnými zranitelnostmi. Bezpečnostní experti uvádí, že update je navržen tak, aby zastavil vzdálené spouštění kódu a také různé exploity (data nebo sekvence příkazů, které využívají programátorskou chyb – pozn. red.), které by mohly hackerům poskytnout přístup k fotografiím a datům na iCloudu.

Kromě zalepení bezpečnostních děr se Apple věnoval i chybě ve webovém prohlížeči Safari, která způsobovala, že se karta některým uživatelům vracela zpět na předchozí stránku. A vývojáři se zaměřili i na problém, který způsoboval, že Nastavení zobrazovalo, že úložiště telefonu je plné, i když tomu tak nebylo.

Instalaci důležité aktualizace provedete standardně přes Nastavení = > Obecné = > Aktualizace softwaru. Před instalací iOS 15.6 se jen ujistěte, že je váš iPhone nabitý alespoň na 50 procent kapacity baterie a že v úložišti máte dostatek místa.

iOS 16 smaže trapnou textovku a změní vzhled zamknuté obrazovky

Jak už jsme napsali úvodem, iOS 15.6 je poslední velkou aktualizací před vydáním operačního systému iOS 16. V již šestnácté generaci se dočkáme zcela přepracovaného vzhledu zamknuté obrazovky (lockscreen), kde bude nově možné měnit její vizuální styl a umisťovat widgety podle libosti. Apple přepracuje i zobrazování notifikací a pěkných pár změn najdeme také v aplikaci textovek. Nově budou uživatelé moci odeslanou textovku buď zpětně upravit, anebo i zrušit odeslání (a doufat, že si ji druhá strana nestihla přečíst).

Operační systém iOS 16 je v tuto chvíli dostupný v betaverzi pro vývojáře i veřejnost. Ostrou verzi do iPhonů nasadí Apple na podzim, a to do všech modelů od iPhonu 8 a novějších.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: DailyStar

Total
0
Shares