Kirin 9000

Válka vstupuje do nové fáze! Google odřízl telefony Huawei od manuální instalace svých aplikací

  • Google vstupuje do další fáze boje s Huawei
  • Začal tvrdě blokovat instalaci svých aplikací do jeho zařízení

Huawei už přes rok nemůže ve svých smartphonech používat služby společnosti Google a tedy populární alikace jako GMail, Mapy, YouTube nebo Chrome. Existují však kličky, jak je do mobilu dohrát/doinstalovat, a to poměrně snadno. Jenže s tím je od nynějška konec!

Jeden z čtenářů fóra Reddit upozornil na to, že si stáhl APK soubor aplikace Google Mapy, kterou si chtěl do svého telefonu nainstalovat, jako už mockrát předtím. Ale tentokrát neuspěl. Proč? Google začal tvrdě blokovat instalaci svých appek do telefonů čínského výrobce.


Psali jsme: Glosa: Huawei prodal Honor. Je to dobrý „deal“ pro všechny


Blokace aplikací na mobilech Huawei ze strany Googlu
Blokace aplikací na mobilech Huawei ze strany Googlu | foto: Reddit

Během instalace je vypsána hláška „This application is not compatible with the CPU of your device“ (Tato aplikace není kompatibilní s procesorem vašeho zařízení). Google tedy ještě před zahájením instalace detekuje hardwdare daného přístroje a pokud zjistí, že obsahuje čip z řady Kirin, instalaci zablokuje.

Na Samsungu vše fungovalo

Návštěvník Redditu nelenil a zkusil ještě instalaci úplně nejnovějšího APK Google Map. Neuspěl ale stejně jako předtím. Poté vyzkoušel appku nainstalovat do telefonu od Samsungu a vše proběhlo jako po drátku. Nedalo mu to a zkusil ještě Google Mapy nahrát do dalších zařízení od Huawei, a to jmenovitě na modely P20, P30 a P40. Bohužel neúspěšně.

Total
0
Shares