Terminator od O2

V domácnostech bude Terminátor. Zdvojnásobí rychlost pevného internetu od O2

  • O2 nasadí do domácností Terminátora
  • Bonding zvýší rychlost internetu přes pevnou linku na dvojnásobek

Společnost O2 začala nabízet svým zákazníkům nové řešení v rámci technologie xDSL, tzv. bonding, díky kterému je možné dosahovat až dvojnásobných rychlostí na metalických přípojkách. Operátor tak reaguje na zvýšený zájem o svůj Internet na doma i na narůstající potřebu vyšších přenosových rychlostí.

Se svou sítí telefonních přípojek je O2 největším poskytovatelem internetu v Česku. Rychlejší internetové přípojky tak bude moci využít naprostá většina tuzemských domácností. Zhruba 1,5 milionu domácností bude moci využívat rychlost až 100 Mb/s, dvě pětiny rodin pak dokonce až 250 Mb/s.

A to vše právě díky bondingu. „Jde o technické řešení, které je dostupné pro více než milion českých domácností. Novým zákazníkům díky němu nabídneme ještě vyšší rychlosti, stávajícím zákazníkům, kteří mají bonding dostupný, pak můžeme zrychlit jejich připojení na dvojnásobek,“ prohlásil Martin Čejka, ředitel fixních služeb v O2.

Technologické schéma bondingu
Technologické schéma bondingu, ilustrační | foto: O2

Ja to funguje?

Princip fungování bondingu je jednoduchý. Na adresu, kde bude zákazník využívat pevný internet od O2, přivede operátor dva páry metalických drátů namísto jednoho, čímž se výsledná rychlost dvojnásobí. Aby bylo možné rychlost internetu z prvního páru sečíst s rychlostí internetu z druhého páru vedení, a tím pádem doručit dvojnásobnou rychlost, je nutné tyto dvě rychlosti sloučit. To zajistí zařízení zvané Terminátor, které v domácnosti vždy instaluje technik. Zákazníci jej získají zdarma.

Zda mohou lidé využívat novou rychlost připojení prostřednictvím bondingu, je možné ověřit přímo na stránkách O2.

Total
0
Shares