Space Perspective

V balonu Spaceship Neptune můžete popíjet šampaňské 30 kilometrů nad Zemí a surfovat u toho na Wi-Fi

  • Takhle má vypadat první turistický salonek ve vesmíru
  • Interiér nabídne polohovací sedačky i koktejlový bar
  • To, aby si návštěvníci mohli dát svůj oblíbený drink

Představte si, že cestujete dostatečně vysoko, abyste viděli úchvatné zakřivení Země na pozadí vesmíru, a to nikoliv během krátkého, vysoce adrenalinového letu raketou, ale během luxusního a poklidného výletu do stratosféry. Přesně takový zážitek chce lidem nabídnout společnost Space Perspective se svým balonem Spaceship Neptune.


Nepřehlédněte: Ohromující nové 8K záběry ukazují legendární Titanic tak, jak ho ještě nikdo nikdy neviděl


Space Perspective slibuje let ve velkém stylu

Samotný let balonem by měl nabídnout nezapomenutelnou zkušenost, tvrdí autoři projektu. Dvě hodiny bude stoupat a další dvě hodiny budou mít cestující na jedinečnou vyhlídku.

Na palubě je bude čekat bar s koktejly a Wi-Fi připojení, aby dechberoucí videa a fotografie mohli okamžitě sdílet na sociálních sítích. Zbylé dvě hodiny pak bude luxusní kabina klesat směrem k oceánu, kde na lidi bude čekat přistavená loď, která je odveze na pevninu.

Společnost Space Perspective doufá, že první komerční lety zahájí v roce 2024 s tím, že cestující za lístek zaplatí 125 tisíc dolarů, což dle současného kurzu jsou asi tři miliony korun. Přestože cena za vstupenku není lidová, zájemci už se prý jen hrnou.

Cesta balonem Spaceship Neptune na šest hodin

Navzdory svému názvu se Spaceship Neptune ve skutečnosti nedostane do vesmíru, který oficiálně začíná zhruba sto kilometrů nad zemským povrchem nad takzvanou Kármánovou hranicí. Z pohledu cestujících, které balon ponese, půjde naštěstí jen o technickou záležitost. I z výšky třiceti kilometrů budou moci vidět černotu vesmíru nad sebou a zakřivení Země pod sebou.

Space Perspective slibuje, že v interiéru speciální kapsle bude udržována příjemná teplota pomocí systému tepelné regulace a reflexních nátěrů na vnějších plochách, které minimalizují ohřev od slunečního záření. Pro co největší pohodlí cestujících kabina nabídne polohovatelná sedadla a pohovky včetně náladového a pocitového osvětlení, které cestě do nebes dodají tu správnou atmosféru.

Zdroj náhledové fotografie: Space Perspective, zdroj: The Space

Total
0
Shares