Zephalto, balon

V balonu Celeste můžete popíjet šampaňské 25 kilometrů nad Zemí a surfovat u toho na internetu

  • Luxusní hotel vás dopraví na okraj kosmu
  • Desítky kilometrů nad Zemí si užijete nebývalý luxus

Francouzský startup Zephalto oznámil, že bude nabízet šestihodinový výlet do stratosféry ve vesmírném balonu jménem Celeste, kde se bude podávat večeře s jedinečným výhledem.


Nepřehlédněte: „Ahoj, mami, pomůže mi?“ Přes SMS se šíří podvod, který může ohrozit i Čechy


Zephalto přináší revoluci ve vesmírné turistice

Cesta luxusním zaoceánským parníkem je sice fajn, ale ani zdaleka se nevyrovná tomu, co náročným zákazníkům nabídne francouzský startup Zephalto. Ten lidi ve speciálním balonu vezme až na okraj vesmíru, kde se budou moci kochat vyhlídkou na Zemi a u toho popíjet šampaňské.

Vesmírný balon se bude pohybovat ve výšce 25 kilometrů nad Zemí. „V této výšce se nacházíte v temnotě vesmíru a pod vámi je 98 % zemské atmosféry, takže si můžete vychutnat zakřivení planety,“ říká letecký inženýr a zakladatel společnosti Zephalto Vincent Farret d’Astiès.

Zephalto plánuje 60 letů ročně, přičemž první klienti se „do vesmíru“ vznesou v roce 2025. Jediný háček je v tom, že letenka, která zahrnuje let a dvě gurmánská jídla, dva aperitivní nápoje, ochutnávku vín a fotodokumentaci, stojí závratných 131 tisíc dolarů, v přepočtu 2,8 milionu korun.

Luxusní cesta balonem

Vesmírný balon pojme až šest cestujících a dva piloty. Samotnou kapsli v současné době navrhuje francouzský architekt Joseph Dirand.

Už dnes ovšem víme, že v interiéru kapsle bude udržována příjemná teplota pomocí systému tepelné regulace a reflexních nátěrů na vnějších plochách, které zminimalizují ohřev od slunečního záření.

Pro co největší pohodlí cestujících kabina nabídne polohovatelná sedadla a pohovky včetně náladového a pocitového osvětlení, které cestě do nebes dodají tu správnou atmosféru. Chybět nebude ani internetové připojení.

Projekt má velké ambice, což dokazuje, že ho financují významní světoví hráči, včetně společností Airbus, Dassault, Národního centra pro vesmírné studie (CNES) a Evropské vesmírné agentury (ESA).

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Zephalto, zdroj: The Sun

Total
0
Shares