V armádě nebyl, ale je skvělý v hraní Call of Duty. Teď britský mladík bojuje na Ukrajině

V armádě nebyl, ale je skvělý v hraní Call of Duty. Teď britský mladík bojuje na Ukrajině

  • Teenager se přidal do bojů na Ukrajině, ač nemá žádné vojenské zkušenosti
  • Je pouze dobrým hráčem Call of Duty, ale nic víc

Zahraničních bojovníků, kteří narukovali do ukrajinské legie, jsou už tisíce. Ukrajincům přicházejí na pomoc bývalí vojáci z celého světa, ale i naprostí nováčkové. Dokazuje to případ devatenáctiletého Brita, který nemá žádné vojenské zkušenosti, je ale skvělý hráč střílečky Call of Duty. Na případ upozornil tabloid Ladbible.com.


Nepřehlédněte: Na tohle Xiaomi budou Češi stát fronty. Co výbava, ale hlavně ta cena!


Call of Duty jako vstupenka na bojiště

Zkušenosti z hraní her vás v mohou dostat tisíce kilometrů daleko od domova do míst, kde zuří válečný konflikt. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Už se to stalo!

6. března se mladík, známý pouze jako Jamie, rozhodl kontaktovat londýnskou organizaci, která verbuje kohokoliv, kdo chce vstoupit do války na Ukrajině a bojovat po boku ukrajinských jednotek.

Možná dobrý nápad, říkáte si, jenže Jamie z žádné zbraně nikdy nestřílel a nemá vůbec žádné armádní zkušenosti. Je to jen „kluk“, který rád hraje střílečku Call of Duty. Toť vše.

Ovlivnila ho média a sociální sítě

Když vypukl konflikt na Ukrajině, na nic nečekal, vyplnil několik formulářů a zarezervoval si letenku do Varšavy, odkud pak pokračoval dál do válkou zmítané země. Z Jamieho rozhodnutí jeho rodiče nemají vůbec žádnou radost, to dá rozum. „Nemá žádné vojenské zkušenosti ani nic podobného. Chodil k armádním kadetům, ale jen chvíli. Nikdy nestřílel z pušky nebo něčeho podobného,“ uvedla pro stanici ITNews jeho matka.

Jamieho rodina je přesvědčena, že ho v rozhodnutí odcestovat na Ukrajinu ovlivnila média a to, co viděl online na internetu, zejména pak na YouTube. Jenže vina neleží na bedrech britské vlády nebo verbující organizace. Mladík totiž vědomě zapřel, že nemá žádnou vojenskou zkušenost, ať už jako voják, mechanik, medik, zkrátka jako někdo, kdo už někdy byl ve válečné zóně. Teď je v místech, kde probíhají skutečné boje a každý den telefonuje své matce, aby ji uklidnil, že je stále naživu.

Zdroj náhledové fotografie: Alexander Cifuentes / Unsplash

Total
1
Shares