Uživatelé Viberu v Česku mohou využívat novinku „mizící zprávy“

Rakuten Viber, jedna z nejpopulárnějších komunikačních aplikací, oznamuje, že funkce „mizící zprávy“ je nyní k dispozici pro všechny uživatele v rámci osobních zpráv. Tato funkce byla dříve dostupná pouze v rámci tajných chatů.

Nyní si ale v rámci jakékoliv konverzace s další osobou uživatelé mohou nastavit odpočítávání času při poslání textu, fotografie, videa nebo jakéhokoliv jiného souboru a vybrat si vteřiny, minuty, hodiny nebo dny, kdy má poslaná zpráva zmizet z historie. Automatické odpočítávání času do vymazání začíná v momentě, kdy si adresát zprávu přečetl.

Jak vytvořit mizící zprávy:

  • Klikněte na ikonku hodin ve spodní části obrazovky v jakémkoliv chatu a vyberte si čas, po jakém má zpráva zmizet.
  • Napište zprávu a pošlete.

Viber opakovaně potvrzuje, jak je pro něj důležité soukromí uživatelů. Přišel s novinkami jako smazání zpráv ve všech konverzacích v roce 2015, nabídl šifrování na obou koncích konverzace v roce 2016 a také skryté a tajné konverzace v roce 2017. Nyní přidává mizící zprávy do běžných konverzací.

Upozorní i na screenshot obrazovky

Tato nová funkce umožňuje uživatelům sdílet informace, které se po uběhnutí zvoleného časového úseku vymažou. Přidána jsou také oznámení v případě, že si někdo pořídí snímek obrazovky.

„Jsme moc rádi, že nyní uvádíme mizící zprávy do běžných soukromých konverzací. V roce 2017 jsme tuto funkci uvedli v rámci tajného chatování, ale zjistili jsme, že podobná funkce zajišťující soukromí patří i do běžných chatů. A to i s oznámením v případě, že si adresát udělá snímek obrazovky přijaté mizící zprávy. Je to pro nás další krok, jak udělat naší aplikaci tou nejbezpečnější komunikační platformou na světě,“ uvedl Ofir Eyal, COO Viber.

Total
1
Shares