telefon

Uživatelé Viberu v Česku mohou využívat novinku „mizící zprávy“

Rakuten Viber, jedna z nejpopulárnějších komunikačních aplikací, oznamuje, že funkce „mizící zprávy“ je nyní k dispozici pro všechny uživatele v rámci osobních zpráv. Tato funkce byla dříve dostupná pouze v rámci tajných chatů.

Nyní si ale v rámci jakékoliv konverzace s další osobou uživatelé mohou nastavit odpočítávání času při poslání textu, fotografie, videa nebo jakéhokoliv jiného souboru a vybrat si vteřiny, minuty, hodiny nebo dny, kdy má poslaná zpráva zmizet z historie. Automatické odpočítávání času do vymazání začíná v momentě, kdy si adresát zprávu přečetl.

Jak vytvořit mizící zprávy:

  • Klikněte na ikonku hodin ve spodní části obrazovky v jakémkoliv chatu a vyberte si čas, po jakém má zpráva zmizet.
  • Napište zprávu a pošlete.

Viber opakovaně potvrzuje, jak je pro něj důležité soukromí uživatelů. Přišel s novinkami jako smazání zpráv ve všech konverzacích v roce 2015, nabídl šifrování na obou koncích konverzace v roce 2016 a také skryté a tajné konverzace v roce 2017. Nyní přidává mizící zprávy do běžných konverzací.

Upozorní i na screenshot obrazovky

Tato nová funkce umožňuje uživatelům sdílet informace, které se po uběhnutí zvoleného časového úseku vymažou. Přidána jsou také oznámení v případě, že si někdo pořídí snímek obrazovky.

„Jsme moc rádi, že nyní uvádíme mizící zprávy do běžných soukromých konverzací. V roce 2017 jsme tuto funkci uvedli v rámci tajného chatování, ale zjistili jsme, že podobná funkce zajišťující soukromí patří i do běžných chatů. A to i s oznámením v případě, že si adresát udělá snímek obrazovky přijaté mizící zprávy. Je to pro nás další krok, jak udělat naší aplikaci tou nejbezpečnější komunikační platformou na světě,“ uvedl Ofir Eyal, COO Viber.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
2
Shares