Umělá inteligence

Umělá inteligence ChatGPT jako mobilní aplikace? Hrozí zavirování telefonu a ztráta peněz, varují experti

  • Aplikace lákají na jednoduchý přístup k chatovací umělé inteligenci
  • Jenomže jejich stažením riskujete zavirování telefonu

Odborníci varují, aby se uživatelé chytrých telefonů vyhýbali aplikacím s chatovací umělou inteligencí ChatGPT. Tvrdí, že drtivá většina z nich je krajně nebezpečná.


Nepřehlédněte: Tajemné signály z vesmíru. Vědci zachytili dalších 25 opakujících se volání


Aplikace ChatGPT od OpenAI neexistuje

V obchodech Google Play a App Store se v uplynulých týdnech objevily stovky závadných aplikací. Vzbuzují dojem, že obsahují chatovací technologii ChatGPT s umělou inteligencí, která umožňuje lidem přistupovat k informacím online prostřednictvím bota pro zasílání zpráv, jenž přesvědčivě připomíná člověka.

Mnohé z těchto aplikací jsou však prachsprosté podvody, jejichž cílem je vylákat z uživatelů chytrých telefonů citlivé údaje nebo dokonce do jejich smartphonů nainstalovat škodlivý software, tzv. malware.

Bezpečnostní expert Alex Kleber uvádí, že podvodné aplikace přesvědčivě kopírují logo a barevné schéma ChatGPT, aby uživatele zmátly. „Většina z těchto aplikací však není nic jiného než levné napodobeniny nebo přímé podvody, které nedokážou splnit to, co lidem slibují.“

Některé aplikace se navíc snaží zaujmout i názvem, a tak se jmenují např. „AI Chat Bot – Writing Assistant“ nebo „Chatbot Ai Powered by GPT-4“.

telefon, mobil
Zdroj: Jonas Leupe / Unsplash

Pozor na podvodníky

Pokud si chcete vyzkoušet umělou inteligenci ChatGPT nebo GPT-4, existují mnohem bezpečnější způsoby, jak to udělat, aniž byste museli riskovat, že vám někdo vykrade bankovní účet.

Stačí přejít na web OpenAI a vytvořit si účet. Za dvacet dolarů měsíčně (24 dolarů s daní) získáte prakticky neomezený přístup k modelům GPT-3.5 a GPT-4. Nebo si nainstalujte nejnovější verzi prohlížeče Microsoft Edge s integrovaným chatbotem Bing Chat a budete to mít zadarmo.

Zdroj náhledové fotografie: Freepik / Freepik, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares