Žena s telefonem

Ukradli vám telefon? Žádný strach, tímto způsobem ho vyhledáte a získáte zpět

  • Jak vyřešit tak deprimující situaci, jako je ukradený mobil?
  • Pomocí nativních aplikací můžete sledovat polohu vašeho telefonu

Mobil s sebou všichni nosíme kamkoliv, málokdo se bez svého kapesního pomocníka hne z domu. Má to svůj význam – do telefonu si ukládáme osobní informace, kontakty na své blízké, a často i citlivé fotografie. Ale co dělat, když není váš mobil k nalezení a vy pojmete podezření, že se prostě ztratil? Nebo hůř – byl vám ukraden?


Nepřehlédněte: Chystáte se na dovolenou a nechcete platit za drahá data? Tady je návod, jak stáhnout offline mapy do telefonu


Důležité je nezačít panikařit. Ať už používáte Android nebo iPhone, existuje dobrý způsob, jak váš telefon vyhledat – nebo alespoň ověřit jeho poslední lokalitu, kde byl připojen k internetu.

Jak najít ztracený telefon?

U Androidu zamiřte na webovou stránku Najdi moje zařízení. Zde máte přehled všech mobilních telefonů a tabletů spojených s vaším Google účtem. Důležité však je, aby byly přístroje připojené k internetu a měly aktivní polohovací služby. Pokud tuto funkci vypínáte ve snaze uspořit energii, máte smůlu.

Ekosystém Apple používá pro tyto účely službu Najít v rámci iCloudu. Princip je stejný – můžete si zobrazit všechny produkty, které jsou napojeny na vaše Apple ID. Ať už jde o počítač, mobil, hodinky nebo chytrý přívěšek AirTag.

Stránka se ztracenými produkty u Googlu i Applu umožňuje na vašem zařízení přehrát zvuk (pro případ, že je v blízkosti), navigovat k němu, popřípadě ze zařízení na pár kliknutí odstranit veškerá data. Svůj přístroj pak už nejspíš nezískáte zpět, ale můžete si být jisti, že se nikdo nedostane k vašim datům.

Pakliže uvidíte své zařízení pohybovat se, můžete o tom informovat policii a vydat se zařízení hledat na adresu, kde se nachází.

Muž, telefon
Zdroj: Freepik / Freepik

Důležitá je prevence

Prevence, vždy a všude. Nezapomínejte na to, že telefon je pro každého z nás osobní záležitostí – ať už si to uvědomujete, či nikoliv. Nezapomínejte tedy na pořádné heslo obrazovky, ideálně alfanumerické, podpořené biometrickou čtečkou.

Řádně zabezpečené mějte také další aplikace, jako je mobilní banka, e-mail, galerie či WhatsApp. Eliminujete tím škodu, která vás může čekat v případě, že o svůj telefon skutečně přijdete.

Zdroj náhledové fotografie: wayhomestudio / Freepik, zdroj: GizChina, Google, Apple

Total
0
Shares