Hackeři z Anonymous již získali přes dva miliony ruských e-mailů

Twitter zažil velký útok na účty celebrit. Musk, Apple ani Obama nerozdávali miliony v bitcoinech

  • Hackeři napadli účty celebrit a firem
  • Vylákali velké množství peněz
  • Twitter zahájil vyšetřování incidentu

Hackeři napadli twitterové účty technologických celebrit a velkých společností v rámci bitcoinového podvodu, díky kterému vylákali z uživatelů přes 120 tisíc dolarů. Odborníci jsou zaskočeni koordinací útoku.

Twitter před několika hodinami zažil perné chvíle. Účty slavných osobností totiž napadli kyberzločinci. V hledáčku měli Barack Obamu, Joe Bidena, Mike Bloomberga, šéfa Amazonu Jeffa Bezose, Billa Gatese, šéfa Tesly Elona Muska či účty firem Uber a Apple. Na zcizených účtech se objevily falešné zprávy nabízející, že pošlou 2 000 dolarů za každých 1 000 dolarů zaslaných na anonymní bitcoinovou adresu. V krátkem čase hackeři z nic netušících uživatelů vylákali 12,8 BTC, tedy asi 120 000 dolarů (2,8 milionu korun).

Twitter na sérii útoků ihned reagoval. Podvodné tweety mazal, na napadených účtech blokoval možnost tweetovat a dokonce znemožnoval resetovat hesla. Právě tyto kroky vedly k tomu, že hackeři nezískali více peněz.

Majitelé sociální služby již zahájili vyšetřování celého incidentu a přislíbili brzkou aktualizaci, která podobným útokům do budoucna zabrání. Zahraniční média uvádějí, že zřejmě došlo k napadení účtů zaměstnanců Twitteru, které posloužily jako brána k účtům celebrit a technologických firem. Napadení majitelů účtů není příliš pravděpodobné.

Napadení účtů na Twitteru je celkem běžnou záležitostí, rozsah nového incidentu ale do budoucna vzbuzuje obavy.

Zdroj náhledové fotografie: Mohammad Hoseini Rad / Unsplash

Total
0
Shares