Twitter zařízl Trumpa. Sociální síť natrvalo zablokovala účet amerického prezidenta

  • Twitter zablokoval natrvalo Trumpův účet
  • Americký prezident zvažuje založení vlastní komunikační platformy
  • Do problémů se dostala sociální služba Parler

Americká společnost Twitter zrušila prezidentovi USA Donaldu Trumpovi jeho twitterový účet, který dříve jen dočasně odstavila, a to kvůli „nebezpečí dalšího podněcování k násilnostem“.

„Po bedlivém přezkoumání tweetů účtu @realDonaldTrump a aktuálního kontextu jsme trvale zablokovali účet kvůli nebezpečí dalšího podněcování k násilnostem,“ oznámil Twitter. Dosluhující americký prezident se následně přesunul na oficiální účet prezidenta USA nazvaný @POTUS, sociální síť však jeho příspěvky brzy smazala i z ní. Totéž následovalo i po pokusu tweetovat z účtu @TeamTrump. I z něj příspěvky hned zmizely a Twitter poté i tento účet zablokoval úplně.

Parler v problémech

O několik hodin později si zoufalý Trump zřídil účet na síti Parler. Už za další hodinu ale Google Parler odstranil z Google Play a stejným krokem vývojářům pohrozil i Apple. Šéfové Parleru navíc musí na kobereček do Amazonu, který hostuje jejich servery a je pravděpodobné, že je Parleru vypne.

Trump tak nyní nemá, jak by ke svým stoupencům promlouval. Téměř devadesát milionů sledujících od včerejší noci už neuvidí, co si americký prezident myslí a co by chtěl, aby si mysleli oni. V sérii nyní již smazaných příspěvků Trump nicméně dodal, že v blízké budoucnosti zvažuje vytvoření vlastní sociální sítě.

Total
25
Shares